Для клієнтів “Рівнеоблводоканалу” зросте тариф на воду: рішення обласної ради
З 1 липня 2026 року для споживачів «Рівнеоблводоканалу» збільшиться вартість послуг із централізованого водопостачання та водовідведення. Відповідне рішення ухвалили депутати Рівненської обласної ради. Сумарний тариф для населення зросте з 32,5 грн до 68,45 грн за кубічний метр (з ПДВ).
За словами голови Рівненської обласної ради Андрія Карауша, цей крок є вимушеним через критичний фінансовий стан підприємства. Востаннє тарифи переглядали на початку 2022 року. Відтоді суттєво зросла вартість електроенергії, пального та інших складників собівартості, що призвело до накопичення великих збитків.
Тільки за перший квартал 2026 року фінансові втрати водоканалу склали 23 мільйони гривень. Загальний борг підприємства за спожиту електроенергію та очищення стоків на ПрАТ «Рівнеазот» наразі досяг близько 160 мільйонів гривень.
«Раніше тариф міг встановити лише національний регулятор. Цьогоріч держава повернула повноваження органам місцевого самоврядування. Ми реагуємо, бо ситуація і так критична. Інші області теж це роблять. Нові тарифи не покриють борги “Рівнеоблводоканалу”, але це хоча б стримає нарощування нових», – зазначив Андрій Карауш.
Попри підвищення, встановлений тариф залишається найнижчим серед інших водоканалів у містах Рівненської області. Для порівняння, у Дубні кубометр води коштує 76 грн, у Костополі – 80 грн, у Вараші – 108 грн, а в Острозі – 116 грн.
Офіційні складові нового тарифу «Рівнеоблводоканалу» (без ПДВ):
Нові розцінки почнуть діяти для споживачів з початку наступного місяця.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
26 червня 2026