Рятувальники завершили роботи в Києво-Печерській лаврі після атаки РФ
Російський удар по Києво-Печерській лаврі у ніч проти 15 червня завдав значних пошкоджень Успенському собору. Сьогодні ремонтно-відновлювальні роботи завершили, фахівці ДСНС працювали на об'єкті понад тиждень.
Про це повідомляє Новини.LIVE з посиланням на ДСНС.
"У ніч на 15 червня росія вкотре продемонструвала свою справжню сутність — ударом по одній з головних святинь України, Києво-Печерській лаврі. Тоді внаслідок атаки був пошкоджений Успенський собор — місце, яке для мільйонів українців є символом віри, історії та духовної сили", — розповів голова ДСНС України Андрій Даник.
За його словами, аварійно-відновлювальні роботи проходили у надскладних умовах та під постійною загрозою повторних ворожих обстрілів. Лише 23 червня роботи з консервації пошкодженого даху завершені. Для осушення будівельних конструкцій та внутрішніх приміщень на об’єкті продовжують працювати теплові гармати.
До ліквідації наслідків атаки та збереження культурної спадщини було залучено значні ресурси:
"Це дні напруженої праці, відповідальності та боротьби за збереження безцінної культурної та духовної спадщини України. За сухими цифрами стоять люди. Ті, хто не шукає слави, але щодня захищає найдорожче — життя, культурну спадщину та майбутнє України", — підкреслив Даник.
Як писали Новини.LIVE, внаслідок удару по Києво-Печерській лаврі була пошкоджена верхня частина будівлі. З собору одразу евакуювали релігійні реліквії та музейні експонати.
Коментуючи цей удар Кирило Буданов сказав, що це свідчення безпорадності й убогості. Також він закликав до посилення міжнародного тиску на Росію.
Водночас Митрополит Епіфаній назвав регулярні обстріли столиці помстою Росії за неможливість завоювати державу. Він висловив упевненість у незламності народу та неминучому відновленні зруйнованого.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
26 червня 2026