У Харкові експосадовицю центру зайнятості підозрюють у незаконних виплатах автошколі та роботодавцям на понад 3,1 млн грн
Колишній заступниці директора Харківського обласного центру зайнятості повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем та службовій недбалості. Правоохоронці вважають, що її дії завдали державним інтересам збитків на понад 3,1 млн грн.
Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі та поліції Харківської області.
За даними слідства, 57-річна посадовиця забезпечила незаконне перерахування коштів із державного фонду соціального страхування на випадок безробіття на користь одного з навчально-спортивних центрів. Слідство стверджує, що заклад не відповідав вимогам законодавства для підготовки та перепідготовки водіїв категорії «С», однак посадовиця підписала платіжні документи та забезпечила оплату за договорами про надання освітніх послуг.
Підозрювана підписала своїм кваліфікованим електронним підписом платіжні інструкції та забезпечила перерахування коштів за 72 договорами про надання освітніх послуг. У результаті з державного фонду соціального страхування на випадок безробіття було незаконно перераховано понад 2,1 млн грн.
Крім того, чиновниця очолювала спеціальну робочу групу з питань надання роботодавцям компенсацій. Протягом квітня — червня 2025 року вона погодила виплату бюджетних коштів для директора підприємств, який фіктивно працевлаштовував до себе на дистанційну роботу осіб з інвалідністю та подавав до центру зайнятості документи про нібито закупівлю дорогої комп’ютерної техніки для облаштування їхніх робочих місць. Насправді жодних ґаджетів він не купував і спеціальні умови для працівників не створював. Через відсутність належної перевірки з боку службовиці бюджету завдано збитків на понад 1 млн гривень.
Загальна сума встановлених збитків у двох епізодах перевищує 3,1 млн грн.
Колишній посадовиці повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України — зловживання службовим становищем та ч. 2 ст. 367 КК України — службова недбалість.
Досудове розслідування здійснюють слідчі СВ ВП №1 та №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області. Слідство триває та перевіряє можливу причетність інших посадових осіб центру зайнятості.
Санкції інкримінованих статей передбачають до шести років позбавлення волі.
За версією правоохоронців, йдеться не про поодинокі випадки, а про можливу масштабну схему незаконного отримання бюджетних коштів через створення фіктивних робочих місць для осіб з інвалідністю. Слідство триває. Правоохоронці перевіряють можливу причетність інших посадовців центру зайнятості до вчинення вказаних злочинів.
Раніше правоохоронці повідомляли про викриття двох підприємців, причетних до аналогічних махінацій у цій сфері. Зокрема — про повідомлення про підозру харківському бізнесмену, який, за даними слідства, незаконно отримав понад 2,1 млн грн, а також про передачу до суду справи стосовно підприємиці, яка отримала майже 850 тис. грн бюджетних коштів за аналогічною схемою. Директорці автошколи, яка «підготувала» фейкових водіїв і привласнила мільйони на державних ваучерах, прокурори вручили підозру у квітні цього року.
🖋️ Сергій Бобок 🖋️
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026