Техніка окупантів палає на ключових трасах навколо Маріуполя (відео)
На маршрутах, які з’єднують Маріуполь із Донецьком, Волновахою та Новоазовськом, фіксують ураження російської техніки та вантажівок. За даними Центру вивчення окупації, окупанти змушені періодично перекривати дороги через загрозу ударів Сил оборони України.
Про це повідомляють у Маріупольскій міській раді.
На вихідних на дорогах навколо тимчасово окупованого Маріуполя зафіксували нові втрати російської техніки. Про це повідомив Центр вивчення окупації.
За наявною інформацією, під удари потрапили транспортні засоби та вантажівки, які окупаційні війська використовують для забезпечення своїх підрозділів на фронті.
Ураження зафіксували на кількох важливих напрямках: «Маріуполь — Донецьк», «Маріуполь — Волноваха» та «Новоазовськ — Маріуполь». Через постійну загрозу атак Сил оборони України окупанти час від часу перекривають рух цими трасами.
Важливу роль у послабленні російської логістики відіграє контроль українських безпілотників над транспортними маршрутами на півдні. Особливу увагу захисники приділяють трасі, яку росіяни називають «Новоросія». Саме нею окупаційні війська перекидають техніку, боєприпаси, паливо та особовий склад між Ростовською областю рф, Маріуполем, Мелітополем і Кримом.
Постійні удари по логістичних маршрутах ускладнюють постачання російських підрозділів та змушують окупантів шукати альтернативні шляхи забезпечення своїх військ.
На тимчасово окупованій Луганщині проблеми з пальним, які тривають уже другий місяць, дедалі більше впливають на прифронтові території. На Кремінщині бензин перестали завозити на заправки, тому місцеві жителі змушені купувати його за завищеними цінами.
Про це повідомляють у Луганській обласній військовій адміністрації.
На тимчасово окупованій частині Луганської області триває паливна криза, яку окупаційна влада не може подолати вже другий місяць. Одним із наслідків дефіциту стало припинення постачання бензину до прифронтових населених пунктів.
Найгостріше проблему відчувають жителі Кремінщини. На місцевих автозаправних станціях бензин фактично відсутній, а отримати пальне можна лише через неофіційних продавців.
Через дефіцит ціни на бензин значно зросли. Місцеві мешканці змушені купувати пальне «з рук», переплачуючи за нього в рази більше, ніж на заправках до початку кризи.
Таким чином окупаційна адміністрація намагається перерозподілити обмежені запаси пального, залишаючи прифронтові громади без стабільного постачання. У результаті проблеми з транспортом і пересуванням дедалі більше впливають на повсякденне життя людей на тимчасово окупованій Луганщині.
У тимчасово окупованому Маріуполі користувачі соцмереж повідомляють про паливну кризу, зокрема фіксують черги на автозаправних станціях та зростання цін на бензин.
Про це повідомили у телеграмі Маріупольської міської ради.
За інформацією, вартість бензину А-95 на окремих АЗС перевищила 100 рублів за літр. Через дефіцит пального частина жителів тимчасово окупованого міста змушена їхати заправлятися до російського таганрога, де ціни нижчі.
Також у Маріуполі фіксують ускладнення роботи таксі: зростання вартості поїздок, скорочення кількості водіїв на маршрутах та тривалі черги через ліміти на відпуск пального.
Жителі окупованого Маріуполя пишуть у місцевих телеграм-каналах, що в деяких районах міста вже понад 10 днів немає електропостачання.
Про це повідомили у телеграмі Маріупольської міської ради.
За інформацією міськради, у місцевих телеграм-каналах публікують відео з генераторами, які підприємці змушені використовувати через відсутність світла. Крім того, люди пишуть, що окупаційна влада приховує масштаби проблеми та не повідомляє орієнтовних термінів відновлення електропостачання.
У Маріупольській міській військовій адміністрації також зазначили, що проблеми з електропостачанням у місті почалися після ураження електропідстанцій. Зокрема, в ніч на 9 червня Сили безпілотних систем Збройних Сил України уразили електропідстанції в Маріуполі – «Місто-11», «Азовська-220», «Місто-2» та «Місто-6».
За інформацією МВА, внаслідок цього у Маріуполі фіксували знеструмлення порту, який окупанти використовують для військової логістики.
На тимчасово окупованій Луганщині знову виникли серйозні проблеми з комунальними послугами. Через припинення роботи водопостачання без води залишилися мешканці Луганська, Довжанська, Ровеньків та навколишніх населених пунктів.
Про це повідомляють у Луганській обласній військовій адміністрації.
Мешканці низки населених пунктів тимчасово окупованої Луганщини залишилися без водопостачання.
Проблеми торкнулися двох районів Луганська, Довжанська, Ровеньків, а також сіл і селищ поблизу цих міст.
Окупаційна влада пояснює припинення подачі води перебоями з електропостачанням насосних станцій. Водночас людям не повідомляють, коли саме відновлять роботу системи.
Жителі також не отримали інформації щодо підвезення питної чи технічної води. Через це тисячі людей опинилися в ситуації, коли не можуть планувати навіть базові побутові потреби.
Проблеми з комунальною інфраструктурою на окупованій території Луганщини виникають регулярно. Місцеві жителі дедалі частіше скаржаться на перебої з водою, електроенергією та іншими життєво важливими послугами.
Чергове відключення води вкотре оголило вразливість комунальної системи регіону та залишило людей сам на сам із побутовими труднощами.
У лікарні окупованого Луганська виник гострий дефіцит анестезіологів, через що медики змушені скорочувати кількість операцій. Пацієнти очікують на хірургічне втручання місяцями, навіть у випадках серйозних захворювань.
Про це повідомляють активісти руху “Жовта стрічка”
На тимчасово окупованій Луганщині загострюється кадрова криза в медицині. Через нестачу анестезіологів у Луганській міській багатопрофільній лікарні №1 скоротили кількість хірургічних операцій.
За даними активістів, дефіцит профільних фахівців призвів до значного збільшення черг на оперативне лікування. Пацієнти змушені чекати на операції місяцями, навіть якщо потребують серйозного медичного втручання.
Тривале очікування нерідко призводить до погіршення стану здоров’я. Захворювання, які можна було б лікувати планово, з часом переходять у категорію невідкладних випадків і потребують більш складного лікування.
Активісти зазначають, що ситуація є одним із проявів поглиблення проблем у медичній сфері на тимчасово окупованих територіях. Через кадровий дефіцит та нестачу спеціалістів місцеві жителі дедалі частіше стикаються з труднощами у доступі до своєчасної медичної допомоги.
У результаті наслідки проблем в системі охорони здоров’я відчувають насамперед звичайні пацієнти, які не можуть вчасно отримати необхідне лікування.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
22 червня 2026