У Черкасах викрили керівників обласного культурно-мистецького закладу, які забронювали “ухилянтів” із відомого рок-гурту
Служба безпеки та Національна поліція заблокували нову схему ухилення від мобілізації у Черкасах. Правоохоронці викрили двох керівників обласного культурно-мистецького закладу, які фіктивно працевлаштовували ухилянтів до установи з подальшим бронюванням.
За це новопризначені «працівники» мали віддавати свою щомісячну заробітну плату директору закладу культури.
За матеріалами справи, з червня 2024 року учасників відомого українського рок-гурт фіктивно працевлаштували на посади артистів-вокалістів музичного лекторію обласного закладу культури, з метою оформлення їм бронювання від мобілізації.
При цьому хлопці навіть не з’являлись в установі, однак директор та його заступниця вносили завідомо неправдиві дані про відпрацьовані ними години.
На підставі фіктивних документів співакам нараховувалась заробітна плата. Однак, картки із надходженнями зарплатні вони віддали посадовцю.
Ініційована правоохоронцями судово – економічна експертиза підтвердила, що директор незаконно привласнив бюджетні кошти у сумі понад 1, 4 мільйона гривень чим завдав матеріальних збитків обласному закладу культури.
Наразі обом фігурантам повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
Зловмисникам загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.
За інформацією пресслужби УСБУ в Черкаській області
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
- Останні
- Популярні
Новини по днях
26 червня 2026