«Залишаються поза пріоритетами переговорного процесу»: в Україні закликають долучити жінок до переговорів
Громадська організація, що об’єднує українок, які пережили російський полон, закликала змінити державну політику щодо повернення жінок з неволі. А також залучилити представниць громадського суспільства до переговорних процесів.
Про це йдеться у заяві ГО «Нумо, дівчата».
В організації зауважують, що ситуація утримання в полоні цивільних жінок, які знаходяться там всупереч Женевській конвенції, є особливо критичною. Багато з них зазнали тортур та психологічного тиску, а їхнім родинам часто невідомо про умови утримання жінок та їхнього місцеперебування.
Крім того, жінки не є частиною переговорних груп, які працюють над процесами обміну між Україною та Росією, додають в «Нумо, дівчата».
У листі до Президента України пропонують посилити імлементацію Резолюції Ради Безпеки ООН 1325. Зокрема розділ про участь жінок у переговорних процесах. А також включити до міжнародного переговорного процесу окремий напрям, що стосується звільнення затриманих цивільних жінок та полонених військовослужбовиць.
Уперше організація презентувала це звернення під час акції 19 червня на Майдані Незалежності в Києві. Та продовжуватиме звертатися до міжнародних партнерів, структур ООН та інших міжнародних інституцій із проханням підтримати ініціативу та посилити міжнародний тиск для якнайшвидшого повернення людей з полону РФ.
Читайте також: У російському полоні перебувають понад 450 українок
- Останні
- Популярні
Новини по днях
26 червня 2026