«Де знайшли хату, туди й перебралися»: жінка з синами втекла від шахедів за 50 кілометрів від дому
— За місяць, що ми у Слобідці, кілька разів через село пролітали шахеди. А в Пушкарях щодня і літають, і збивають, і на городи падають.
Коли посеред ночі місяць тому прилетіло в магазин неподалік, вирішили виїздити, — говорить Наталія ОСТАПЕНКО. Чоловік воює. Чотири тижні, як жінка разом з двома синами — 20 та 12 років — переїхала з Пушкарів, що під кордоном з Росією, за 50 кілометрів у Слобідку. І хоч обидва села на Новгород-Сіверщині, каже, тепер жити спокійніше. — Хату нам допомагав шукати Микола Сергієнко, староста. Де знайшли, туди й перебралися.
А мої свекри з Будища в Пушкарі переїхали. Кожен шукає, де тихіше.
Прикордонна Новгород-Сіверська громада, за даними обласної військової адміністрації, — на другому місці за кількістю ВПО після Чернігівської.
Станом на 15 червня, у громаді зареєстровано 2947 переміщених осіб. Тільки за останній місяць додалося 37 людей. 20 з них — у середині громади. Буда Вороб’ївка, Чайкине, Пушкарі, Будище, Грем’яч. 15 переїхало з сусідньої сумської Шостки та району. Двоє — із Залізного Мосту на Семенівщині.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Марина ЗАБІЯН
"Час Чернігівський" писав про таке:
Ще більше інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026