Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

18 днів без зв’язку: омбудсмен заявив про порушення у Миколаївському ТЦК та звільнення шістьох чоловіків

mykolaiv.rayon.in.ua

18 днів без зв’язку: омбудсмен заявив про порушення у Миколаївському ТЦК та звільнення шістьох чоловіків

У Миколаївському обласному ТЦК та СП під час перевірки звільнили шістьох чоловіків, яких, за попередніми даними, утримували без законних підстав.

Про це заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє Район.Миколаїв.

Підставою для перевірки стало звернення родичів чоловіка, який після мобілізаційних заходів за участю працівників поліції майже 18 днів не виходив на зв’язок. За інформацією омбудсмена, чоловік отримав переломи ребер, а його близькі протягом тривалого часу не знали про місце його перебування. Також зазначається, що він має право на відстрочку, оскільки самостійно доглядає за своєю 80-річною матір’ю.

Під час перевірки представники офісу омбудсмена виявили й інших чоловіків, які, за їхніми даними, мали підстави для відстрочки або потребували медичного обстеження. Серед них – батько дитини з інвалідністю, двоє чоловіків із тяжкими захворюваннями, особа з вірусним гепатитом та чоловік із серйозними проблемами з коліном.

Окремо Дмитро Лубінець повідомив про випадок, який стався під час затримання одного з чоловіків. За попередньою інформацією, працівник поліції нібито застосував силу до його сина, який після цього залишився сам на вулиці. Омбудсмен зазначив, що через пережитий стрес у хлопця, який хворіє на цукровий діабет, погіршився стан здоров’я.

За цим фактом Миколаївська обласна прокуратура вже розпочала досудове розслідування за статтею щодо можливого перевищення службових повноважень працівниками поліції. Також розглядається питання щодо внесення до ЄРДР інших можливих правопорушень.

Представники омбудсмена направили до Державного бюро розслідувань та прокуратури повідомлення про можливі факти перевищення службових повноважень, незаконного позбавлення волі та залишення людини в небезпеці з боку працівників поліції та ТЦК. Дмитро Лубінець наголосив, що мобілізація є необхідною для оборони держави, однак кожен випадок можливих незаконних дій має отримати належну правову оцінку, а винні — понести відповідальність у разі підтвердження порушень.

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
24 червня 2026

Новини на тему

Більше новин