Кількість інсультів у Луцьку зросла вдвічі через спеку: медики озвучили статистику та дали поради
Під час червневої хвилі спеки у Луцьку медики фіксують збільшення звернень, пов’язаних із загостренням хронічних та гострих станів. Зокрема, у медзакладах зросла кількість пацієнтів з інсультами.
У період спекотних днів бригади «швидкої допомоги» не спостерігають сплеску викликів через перегрів чи зневоднення, розповів у коментарі misto.media медичний директор Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Каленюк.
Найчастіше серед пацієнтів – люди старшого віку. Керівник Центру первинної медичної допомоги Віктор Пахарчук розповідає, що спека також впливає на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, які становлять основну частину звернень.
«Ми працюємо з амбулаторними пацієнтами, тому звернення із серцево-судинними захворюваннями є постійно. Але підвищення температури провокує їх загострення», – пояснює він.
Пахарчук додає, що у випадках теплових ударів допомогу надають на місці або викликають екстрені служби, тому такі пацієнти рідко потрапляють до амбулаторій.
Медики наголосили, що хвиля спеки у Луцьку не стільки збільшує кількість традиційних «теплових» звернень, скільки погіршує перебіг уже наявних захворювань.
Якщо людині стало зле, її варто перенести у тінь, дати води, а у разі втрати свідомості – викликати «швидку допомогу» за номером «103».
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026