Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

Селищній голові на Житомирщині оголосили підозру у схемі, що завдала громаді понад 690 тис. грн збитків

zhitomir-online.com

Селищній голові на Житомирщині оголосили підозру у схемі, що завдала громаді понад 690 тис. грн збитків

19 червня правоохоронці повідомили посадовиці з Житомирської області про підозру в зловживанні службовим становищем.

Про це 24 червня повідомили у пресслужбі поліції Житомирської області.

“За версією слідства, жінка сприяла незаконному використанню бюджетних коштів під час будівництва спортивних майданчиків. Унаслідок цього територіальній громаді було завдано понад 690 тисяч гривень збитків”, – йдеться в інформації.

Нагадаємо, раніше поліцейські завершили досудове розслідування щодо трьох фігурантів оборудки. До суду було скеровано обвинувальний акт стосовно директора будівельної компанії, відповідального за виконання робіт, та інженера з технічного нагляду. Їх обвинувачують у привласненні бюджетних коштів під час будівництва спортивних об’єктів.

“Поліцейські з’ясували, що ще до оголошення закупівлі керівник приватного підприємства вже мав доступ до проєктної та тендерної документації, яка перебувала в володінні селищної голови. Це дозволило йому завчасно ознайомитися з умовами майбутніх торгів та отримати перевагу перед іншими потенційними учасниками.

Попри виявлені порушення під час закупівлі та вимогу припинити дію укладеного договору, посадовиця його не розірвала. Натомість вона погодила укладення додаткових угод, якими неодноразово продовжувалися строки виконання робіт та дія договору. Крім того, за даними слідства, службовиця ініціювала внесення змін до місцевого бюджету, передбачивши фінансування цього будівельного проєкту на наступний рік. Також вона підписала документи щодо продовження його реалізації.

Під час виконання договору селищна голова не проконтролювала вартість і перелік будівельних матеріалів та обладнання. У результаті до актів виконаних робіт були внесені недостовірні відомості: частину матеріалів відобразили за завищеними цінами або замінили дешевшими аналогами”, – повідомили у поліції.

За висновками експертів, матеріальна шкода, завдана територіальній громаді, сягнула понад 691 тисячу гривень.

Тож, слідчі за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури кваліфікували дії посадовиці за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування проводиться за оперативного супроводу співробітників регіонального Управління СБУ.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років, зі штрафом.

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
24 червня 2026

Новини на тему

Більше новин