Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

Україна повернула чотирьох моряків із судна, затриманого Іраном в Ормузькій протоці

slovoidilo.ua

Україна повернула чотирьох моряків із судна, затриманого Іраном в Ормузькій протоці

У квітні іранський Корпус вартових ісламської революції (КВІР) затримав у Ормузькій протоці судно із чотирма українцями на борту. Моряків вдалося повернути в Україну.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у коментарі журналістам, передає видання «Бабель».

Українці були членами екіпажу контейнеровоза Epimonidas. Після затримання судна МЗС України, зокрема Департамент консульської служби, а також посольство України в Греції підтримували зв’язок із родинами моряків, грецькою компанією-власником судна та іншими сторонами.

Наразі українських громадян повернули додому – вони перебувають у безпеці разом із близькими. У МЗС повідомили, що стан їхнього здоров’я є задовільним.

Нагадаємо, нещодавно президент США Дональд Трамп заявив про повне відкриття судоходства через Ормузьку протоку та досягнення рекордних обсягів транспортування нафти через неї. Це сталося після завершення першого раунду переговорів між Вашингтоном та Тегераном.

Як відомо, станом на понеділок, 22 червня, понад 400 великих суден і танкерів перебували на східному боці Ормузької протоки, очікуючи на ширше відкриття морського маршруту після переговорів США та Ірану.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
24 червня 2026

Новини на тему

Більше новин