Мотоциклісти піднімають на вуха весь Бердичів
Коли настає літо, на вулицях не лише стає спекотніше, а й з’являються добре знайомі багатьом містянам персонажі, яких у народі часто називають нічними гонщиками або малолітніми мотоциклістами. Не почути, що вони вже «працюють», фактично неможливо, адже іноді здається, що про них говорять навіть люди, які користуються слуховими апаратами.
Їх можна було б назвати нічними привидами, подібними до героя популярних коміксів Бетмена, однак свою присутність вони демонструють не лише вночі. У світлу пору доби вони також активно виконують свої «завдання», здіймаючи галас і привертаючи до себе увагу всіх навколо.
Іноді такі мотоциклісти навіть не мають посвідчення водія, яке відповідно до чинного законодавства є обов’язковим, бо не досягли поноліття. А інколи такі поїздки завершуються трагічно. Така ситуація трапилася нещодавно в самому центрі Бердичева, на Соборній площі, сталося зіткнення двоколісного транспортного засобу та автомобіля. Унаслідок аварії неповнолітній водій мотоцикла та його пасажир отримали важкі травми й переломи, однак, на щастя, залишилися живими.
Проте варто розуміти, що, звичайно ж, серед цих керманичів є й повнолітні персонажі, які можуть мати спеціальне посвідчення.
Тема галасливих мотоциклів та мопедів останнім часом дедалі частіше стає приводом для дискусій серед бердичів’ян. Чергове обговорення спалахнуло в групі «Бердичівський базар» у фейсбуці, де один із містян оприлюднив емоційний допис про наболілу проблему.
У ньому йдеться:
“Шановні Батьки своїх діточок … які катаються на мотоциклах з таким вихлопом , ви що не можете сказати тим … (дітям) що так їздити не можна і лякати людей . Я вам кажу особисто буду кидати палки під колеса . То скільки можна, їздять як … (невиховані люди) без правил ще і з такими звуками , я не дозволю що моя дитина буде боятися такого вихлопу . Хай їдуть на поле чи на дорогу і ганяють .Ще звертають до Поліції щоб ловили і по максимум давали Штрафи за такі звуки”
Публікація швидко зібрала чимало коментарів. Як виявилося, проблема турбує багатьох мешканців міста, однак погляди на неї суттєво різняться.
Частина людей повністю підтримала автора допису та наголосила, що гучні мотоцикли створюють дискомфорт для людей, лякають дітей і тварин та можуть провокувати небезпечні ситуації на дорогах.
Тетяна Бондарчук у коментарях зазначила:
“Підтримую Вас цілкомЦе просто жахДіти лякаютьсяТварин лякають, собаки біжать хто- куди , їм під колеса, наступній машині під колесаЦе ж можуть спричинити таку аварію, що не дай Боже”
Про аналогічні проблеми говорять не лише жителі Бердичева, а й мешканці навколишніх сіл.
Таміла Новаковська
“В селах теж таке саме особливо по ночах”
Багато коментаторів звернули увагу на те, що найбільше незручностей такі поїздки завдають саме у вечірній та нічний час.
Юлія Войтюк
“Повністю підтримую автора,наприклад вчора у мене маленька дитина лягає спати о 21-30, в квартирі спека ясне діло що вікна та балкон на ніч відкриваємо якесь ненормальне об 22-30 як почало гарчати тим своїм …(недобрим) мопедом дитина здригається,центр міста парк Гагаріна.Якісь обмеження по часу мають же бути тим паче ще і війна в країні!”
Не оминули бердичів’яни й питання дотримання комендантської години та контролю з боку правоохоронців.
Тетяна Іваницька
“А вночі, то взагалі …(жах) і це, типу, комендантська година!!!!! Куди ця поліція дивиться? Як якась машина проїде, то бігом за нею, а як ловити отих ганяльщиків, то немає нікого”
Схожі зауваження висловила і Сніжана Домбровська, яка розповіла про ситуацію на одній із вулиць міста.
“по вул. Червоній влаштували перегони….це жах…чоловік 8 і ніхто не думає що це вулиця де багато дітей, головне це дорога в жахливому стані….зупиняли…розмовляли…а тепер вони навіть не реагують….”
Водночас знайшлися й ті, хто вважає, що проблема потребує більш зваженого підходу, а заклики до радикальних методів боротьби можуть мати небезпечні наслідки.
Зокрема, Ксенія Сога написала:
“Ваша дитина теж виросте і захоче ганяти бо це хлопці то їй теж треба кідати під колеса палки.”
Схожої думки дотримується і Дарина Башарина, яка звернула увагу на відповідальність за можливі наслідки таких дій та на недосконалість чинного законодавства.
“Я частково з вами згодна але багато питань до ваших упереджень…Ви готові нести відповідальність за наслідки палок які ви будете кидати в колеса тим дітям, як ви самі виразиласьНа законодавчому рівні немає відповідальності за керування транспортом із перевищенням допустимого рівня шумуВаша дитина виросте і теж в майбутньому буде робити вчинки через які її якась не задоволена тітонька буде називати ідіотом , закриєте її в кімнаті і помахаєте пальчиком”
Окремі користувачі переконані, що першопричиною проблеми є недостатній контроль з боку батьків.
Лариса Янкова Швець
“Батьківське виховання відсутнє.”
Інші ж наголошують на необхідності більш активної роботи поліції та застосування штрафних санкцій до порушників.
Надія Садовська
“Коли поліція буде виконувати свої функції і забезпечувати порядок та безпеку руху для всіх,тоді і не буде таких гнівних постів. Якщо батьки один раз сплотять великий штраф,то такого може і не буде. Але багато таких,,їздунів,, вже дорослі,то ж батьки не як не вплинуть. Тут тільки закон та поліція на допомогу”
Як бачимо, єдиної думки серед бердичів’ян немає. Одні вважають гучні мотоцикли серйозною проблемою для міста та закликають до жорсткішого контролю, інші ж наголошують на необхідності діяти виключно в межах закону та не вдаватися до самосуду. Втім, майже всі учасники дискусії сходяться в одному: питання безпеки дорожнього руху та відповідальності його учасників потребує більшої уваги як з боку батьків, так і з боку правоохоронних органів.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026