В Україні планують посилити покарання за перевищення швидкості та ввести штрафні бали
Чинні штрафи за перевищення швидкості в Україні (170–340 грн) практично не впливають на поведінку водіїв, тому в країні обговорюється можливість посилення відповідальності за прикладом європейських держав.
Про це в ефірі «Дня.LIVE» заявив заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко.
За його словами, пропонується запровадити систему штрафних балів для системних порушників. Бали будуть нараховуватися за кожне порушення, і при досягненні певного ліміту посвідчення водія може бути тимчасово призупинено або анульовано. Для відновлення прав знадобиться повторне навчання в автошколі та складання іспитів.
Крейденко зазначив, що поточний розмір штрафів не є стримуючим фактором.
«170–340 гривень нікого у нашій країні не лякають. Люди систематично порушують, особливо ті, хто має гроші», — сказав він.
Він наголосив, що підвищення безпеки на дорогах потребує комплексного підходу: покращення інфраструктури, навчання правил дорожнього руху та посилення контролю за порушеннями.
Також розглядається перегляд системи штрафів за перевищення швидкості та можливе скасування «пільгового» порога +20 км/год, що дозволить фіксувати порушення вже з +10 км/год.
Як раніше повідомлялося, два авто зіткнулися у центрі Миколаєва: жінка загинула, є постраждалі.
А також, водій Mercedes у суді назвав причину смертельної ДТП у Києві, йому обрали запобіжний захід.
tsn
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026