Виставку фольгових ікон відкрили у Рівненській обласній лікарні
У Рівненській обласній клінічній лікарні імені Юрія Семенюка відкрилася виставка фольгових ікон «Зціли наші душі». Про це повідомили у Рівнеоблраді.Експозицію можна побачити у центральному холі біля приймального відділення. Виставка триватиме два тижні.Представлені ікони — з приватної колекції родини Рачковських. Загалом збірка налічує понад 200 експонатів і є однією з найбільших приватних колекцій такого виду сакрального мистецтва в Україні.Фольгові ікони були поширені в українських родинах у XX столітті, зокрема в період радянської атеїстичної політики. Їх зберігали вдома, передавали між поколіннями та виготовляли потай.Ініціаторка виставки, директорка Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Рачковська-Баковецька, зазначила, що місце проведення обрали невипадково.«Лікарня — це простір, де щодня лікують людське тіло. Водночас сьогодні українське суспільство особливо потребує зцілення душі», — сказала Ірина Рачковська-Баковецька.За її словами, духовність, віра та пам’ять про власне коріння допомагають людям знаходити внутрішні сили й відновлювати душевну рівновагу.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026