Мери 41 міста світу об'єдналися проти нової загрози
Мери 41 міста з усього світу об'єдналися, щоб стримати зростання датацентрів ШІ.
Мери 41 міста з шести континентів підписали глобальний пакт про центри обробки даних. У документі наведено умови, на яких мають будувати датацентри для штучного інтелекту, повідомляє LIGA.net.
Пакт представлено у вівторок у межах Тижня кліматичних дій у Лондоні ініціативою C40 Cities – альянсом майже 100 міст, які працюють над боротьбою зі зміною клімату. Він встановлює єдині стандарти у сфері чистої енергії, вибору майданчиків, використання води та вигод для місцевих громад.
Це перша скоординована спроба міської влади на глобальному рівні випередити експансію датацентрів, доки вона остаточно її не поглинула. “Кількість центрів обробки даних у світі зросла з 500 000 у 2021 році до приблизно 8 млн сьогодні, а споживання електроенергії майже подвоїлося з 2022-го до 2026 року (з 460 ТВт-год до приблизно 1050 ТВт-год). Це стрімке зростання створює критично важливу прогалину в політиці, яку міська влада має подолати для захисту місцевих ресурсів”, – йдеться у документі.
У мережі міст C40 вже розташовано близько 1700 центрів обробки даних, і в 50 з них очікується зростання цього сектора на понад 40%. Учасники ініціативи вважають, що центри обробки даних повинні будуватися на занедбаних або маловикористовуваних територіях, працювати на відновлюваній енергії та акумуляторних системах, а також бути зобов’язані знижувати споживання води, скорочувати викиди та вловлювати надмірне тепло.
Вони повинні створювати робочі місця для місцевих жителів, закуповувати товари та послуги на місцях, самостійно фінансувати модернізацію інфраструктури та вести змістовний діалог з громадами. “Центри обробки даних – це не просто будівлі; це великі, довгострокові споживачі найважливіших міських ресурсів, і рішення, що ухвалюються сьогодні щодо цих “фабрик ШІ”, формуватимуть місцеві енергетичні системи, водопостачання та спільноти на десятиліття вперед”, – заявила генеральна директорка Всесвітньої ради з екологічного будівництва Крістіна Гамбоа.
C40 Cities робить саме те, що вимагає це завдання: забезпечує, щоб центри обробки даних служили не лише світовій економіці, а й спільнотам та містам, які їх розміщують, додала вона. Близько половини з усіх підписантів, які представляють понад 90 мільйонів осіб, – міста США, зокрема Сіетл, Чикаго, Майамі, Фінікс та Пало-Альто. Пакт також підписали європейські міста з Греції, Іспанії, Італії, Німеччини, Великої Британії та Норвегії, а також міста в Канаді, Кенії, Південній Африці, Сьєрра-Леоне, Кот-д’Івуарі, Індії, Австралії та Лівані. Жодне місто Південно-Східної Азії не приєдналося до пакту, хоча саме на цей регіон припадає чверть глобального зростання попиту на енергію.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026