У Кременчуці вшанували пам’ять жертв ракетного удару по ТЦ «Амстор»: 22 обірваних життя та спільний біль громади
Сьогодні, 27 червня, у Кременчуці відбулися жалобні заходи з нагоди річниці страшної трагедії — ракетного удару росіян по торгівельному центру «Амстор».
Рівно о 15.51, у час, коли чотири роки тому пролунав перший вибух, мешканці міста, керівництво області та Кременчука, а також духовенство схилили голови у загальноміській хвилині мовчання.
Цей жорстокий терористичний акт проти мирних громадян забрав життя 22 наших земляків.
На місці трагедії, де відкрили символічний пам’ятний знак із 22 металевими стрижнями, що здіймаються у височінь, відслужили заупокійну літію.
Під час меморіального заходу поіменно згадали кожного, чиє життя обірвалося того трагічного дня:
Їх вшанували хвилиною мовчання.
Окрім загиблих, внаслідок удару постраждали ще 66 громадян, з яких 26 були госпіталізовані з пораненнями середнього та важкого ступенів. Пошуково-рятувальна операція на місці зруйнованого ТЦ тривала майже тиждень — до полудня 2 липня. До ліквідації наслідків, гасіння пожежі та розбору завалів було залучено понад 1060 осіб та 140 одиниць техніки, зокрема рятувальники з Києва, Черкаської та Кіровоградської областей. Під час виконання обов’язків постраждали також троє співробітників ДСНС.
До присутніх звернувся управитель Полтавською єпархією митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір. Він наголосив на символічності монумента та важливості збереження людяності й пам’яті:
— Цей монумент, як на мене, дуже символічний і в цьому своєму філософському задумі дуже гарний. Ми можемо бачити силу людського зла, яка забирає життя, яка руйнує життя інших людей, яка намагається перетворити на ніщо все, що творить Бог, людська гідність, людська порядність, метал, який плавився від вогню. Але метал — це є символ стійкості. Попри весь біль, ми маємо стояти на фундаменті людяності, залишатися людьми, що б не траплялося з нами.
Митрополит також закликав громаду до спільної молитви та відповідальності перед тими, кого вже немає поруч:
— Все, що ми можемо зробити тим людям, які відійшли у вічність, проявити до них любов, яким чином? Звичайно, через пам’ять, але у християн є ще інший засіб більш дієвий — це молитва. Молитва — це взивання до Бога про те, що означає: Господи, ми любимо цих людей. І ми хочемо, щоб вони були прийняті тобою, щоб все, що в них було людське, було прощено. А все, що в них людяне, було оцінено… Нехай Бог упокоїть душі усіх загиблих від цієї терористичної атаки, а нас зміцнить в нашій боротьбі за правду. Не маємо сумнівів, що добро перемагає зло і переможе, і правда переможе. А це означає, що Україна переможе.
Після промов духовенство разом із громадою піднесло спільну молитву за упокій душ безневинно вбитих кременчуківців.
Потім очільник Полтавської облвійськадміністрації Віталій Дяківнич, очільник Кременчуцької райвійськадміністрації Олександр Аленін, міський голова Кременчука Віталій Малецький, а також їх заступники, інші чиновники та кременчуківці поклали до меморіалу квіти.
Люди продовжують нести квіти та лампадки до меморіалу, який став символом спільного болю та незламності всього міста.
Нагадаємо, що ми підготували великий матеріал про тих, хто першими кинулись рятувати людей після удару по «Амстору»:
Усі матеріали «Кременчуцького Телеграфа» стосовно теракту в «Амсторі» є тут. Також на нашому ютуб-каналі є плейлист, присвячений трагедії.
Social Media Producer
- Останні
- Популярні
Новини по днях
27 червня 2026