50% електроенергії – власна генерація, ще мінус 20% вартості: як Carlsberg Ukraine нарощує енергонезалежність
На IEF2026 Олександр Купрейчук розповів, як партнерська модель із сонячною електростанцією допомагає скорочувати витрати на електроенергіюЛьвівська пивоварня Carlsberg Ukraine уже забезпечує близько половини власного споживання електроенергії за рахунок власної генерації та партнерської сонячної електростанції. Водночас компанія готується до запуску когенерації й інвестує у системи накопичення енергії.Про це під час Міжнародного економічного форуму (IEF2026) повідомив головний інженер Львівської пивоварні Carlsberg Ukraine Олександр Купрейчук.За його словами, найбільший внесок у власну генерацію зараз забезпечують сонячні панелі, які підприємство ввело в експлуатацію цієї весни.«На даний момент ми забезпечуємо власними силами близько 50% споживання електроенергії. Сонячні панелі ми запустили у квітні й успішно користуємося ними зараз», - зазначив Купрейчук.Він додав, що компанія не планує зупинятися на цьому. До кінця року Carlsberg Ukraine розраховує встановити газопоршневу когенераційну установку потужністю 1,5 МВт, а також вивчає можливість впровадження систем накопичення електроенергії.«Ми активно розглядаємо системи накопичення енергії, тому що бачимо: коли сонячної генерації багато, її потрібно зберегти для того часу, коли її не вистачатиме - наприклад, узимку або ввечері», - сказав він.За словами Купрейчука, сонячну електростанцію підприємство реалізувало за партнерською моделлю спільно з компанією Semp, що дозволило уникнути значних капітальних витрат.«Ми не несли серйозного інвестиційного навантаження. Це обладнання партнера, яке встановлене на нашій території, а ми використовуємо вироблену електроенергію зі знижкою. Фактично ця знижка становить 20%», - повідомив головний інженер.Він наголосив, що така модель сьогодні набуває дедалі більшої популярності серед українського бізнесу, оскільки дозволяє підвищувати енергонезалежність без значних початкових інвестицій.Бекграунд. Раніше Mind писав, що львівська пивоварня Carlsberg Ukraine планує до кінця року запустити когенераційну установку, що дозволить підприємству повністю забезпечувати себе електроенергією. Про це під час Міжнародного економічного форуму (IEF2026) повідомив головний інженер Львівської пивоварні Carlsberg Ukraine Олександр Купрейчук.Sat, 27 Jun 2026 17:31:00 +030020306982Новиниhttps://mind.ua/news/20306982-50-elektroenergiyi-vlasna-generaciya-shche-minus-20-vartosti-yak-carlsberg-ukraine-naroshchue-energonezhttps://mind.ua/news/20306982-50-elektroenergiyi-vlasna-generaciya-shche-minus-20-vartosti-yak-carlsberg-ukraine-naroshchue-energonez#comment_header_layerНовини на mind.uaвідновлювальна енергетика,бізнес,фінансиSchneider Electric: Перші генератори були вимушеним кроком, тепер бізнес інвестує в комплексні рішенняНа IEF2026 Михайло Бубнов заявив, що компанії дедалі частіше поєднують когенерацію, сонячну генерацію та системи накопичення енергіїПерші рішення українського бізнесу щодо енергонезалежності були вимушеною реакцією на блекаути, однак за два роки компанії перейшли до системного планування та комплексних енергетичних рішень.Про це під час Міжнародного економічного форуму (IEF2026) заявив генеральний директор Schneider Electric Україна Михайло Бубнов.За його словами, на початку енергетичної кризи підприємства діяли максимально швидко, щоб не допустити зупинки виробництва.«На початку 2023 року, коли почалися перші відключення, усе було досить спонтанно. Компанії купували дизель-генератори, щоб буквально за тиждень закрити свої потреби і забезпечити безперервну роботу виробництва», - сказав Бубнов.Він пояснив, що особливо критичною безперервність електропостачання була для підприємств харчової промисловості, де технологічний процес неможливо зупинити без втрат.«Це були перші кроки до енергонезалежності. Вони були спонтанними, але допомогли бізнесу пережити перший шок і забезпечити роботу виробництва», - зазначив він.За словами Бубнова, сьогодні підхід компаній кардинально змінився. Бізнес більше не обмежується дизельною генерацією, а інвестує у комплексні рішення, поєднуючи різні джерела енергії, системи накопичення та когенерацію.Він наголосив, що за останні два роки українські та міжнародні компанії фактично стали експертами в енергетиці, хоча раніше спеціалізувалися виключно на своєму основному бізнесі.«Компанії в Україні стали експертами й в енергетиці. Не тому, що вони цього хотіли, а тому, що такими стали виклики нашого життя. Сьогодні підходи до енергонезалежності вже набагато більш системні та сталi», - підсумував Бубнов.Бекграунд. Раніше Mind писав, що київський завод уже автономний на 60%, Львівський - готується до 100%. На IEF2026 головний інженер Львівської пивоварні розповів, як компанія нарощує енергетичну стійкість своїх виробництв.Sat, 27 Jun 2026 17:21:00 +030020306981Новиниhttps://mind.ua/news/20306981-schneider-electric-pershi-generatori-buli-vimushenim-krokom-teper-biznes-investue-v-kompleksni-rishenhttps://mind.ua/news/20306981-schneider-electric-pershi-generatori-buli-vimushenim-krokom-teper-biznes-investue-v-kompleksni-rishen#comment_header_layerНовини на mind.uaЕнергетична криза,сонячна енергетикаCarlsberg Ukraine: київський завод уже автономний на 60%, Львівський — готується до 100%На IEF2026 головний інженер Львівської пивоварні розповів, як компанія нарощує енергетичну стійкість своїх виробництвЛьвівська пивоварня Carlsberg Ukraine планує до кінця року запустити когенераційну установку, що дозволить підприємству повністю забезпечувати себе електроенергією.Про це під час Міжнародного економічного форуму (IEF2026) повідомив головний інженер Львівської пивоварні Carlsberg Ukraine Олександр Купрейчук.За його словами, компанія послідовно розширює енергетичну автономність своїх виробничих майданчиків та одночасно інвестує в нові технології накопичення енергії.«Ми розглядаємо можливість встановлення додаткових акумуляторів для використання електроенергії протягом усієї доби. Також розглядаємо можливість акумулювання теплової енергії, це теж для нас має велике значення», - зазначив Купрейчук.Він пояснив, що рішення щодо інвестицій у генерацію компанія ухвалює з урахуванням розташування заводів, доступності енергоресурсів та економічної доцільності різних технологій.«Для Львівської пивоварні ми в першу чергу розглядали когенерацію на газі. Зараз активно працюємо над тим, щоб до кінця року запустити когенераційну установку, яка фактично дасть нам 100% енергонезалежності», - сказав він.Купрейчук додав, що нині всі три заводи Carlsberg Ukraine - у Києві, Львові та Запоріжжі - працюють відповідно до виробничих потреб. Найвищий рівень автономності наразі має київський завод, який уже забезпечує близько 60% власних потреб в електроенергії. Львівська пивоварня наразі покриває близько 40–45% споживання завдяки сонячним панелям і дизельним генераторам.За словами спікера, компанія й надалі аналізуватиме ринок енергоресурсів і розвиватиме різні джерела генерації, щоб підвищувати стійкість виробництва в умовах війни.Бекграунд. Раніше Mind писав, що до 2035 року Україна планує відновити 54 ГВт генеруючих потужностей – Шмигаль. За словами міністра, 50% цієї потужності має складати атомна генерація, 30% – відновлювана енергетика, 20% – газова генерація.Sat, 27 Jun 2026 17:16:00 +030020306980Новиниhttps://mind.ua/news/20306980-carlsberg-ukraine-kiyivskij-zavod-uzhe-avtonomnij-na-60-lvivskij-gotuetsya-do-100https://mind.ua/news/20306980-carlsberg-ukraine-kiyivskij-zavod-uzhe-avtonomnij-na-60-lvivskij-gotuetsya-do-100#comment_header_layerНовини на mind.uaбізнес,Енергетична криза,відновлювальна енергетикаВ Україні вперше передали державі арештовану криптовалютуУ справі вже затримано чотирьох підозрюваних, зокрема ймовірного організатораВ Україні вперше в історії арештовані криптоактиви офіційно передали в управління держави. На криптогаманець Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) надійшло понад 8,3 млн USDT, що еквівалентно більш ніж 372 млн гривень.Джерело. Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко.За його словами, йдеться про цифрові активи, вилучені у межах розслідування діяльності міжнародного хакерського угруповання, яке здійснювало кібератаки на компанії та громадян у країнах Європи і США.«Сьогодні на криптогаманець АРМА перераховано понад 8,3 млн USDT. Це перший випадок, коли арештовані криптоактиви фактично передано в управління державі», - зазначив Кравченко.За даними слідства, учасники угруповання викрадали конфіденційну інформацію, вимагали викуп за її повернення, а отримані кошти легалізовували в Україні через купівлю нерухомості, автомобілів та іншого дорогого майна.Загальні збитки від діяльності хакерів оцінюються у понад $100 млн.У справі вже затримано чотирьох підозрюваних, зокрема ймовірного організатора. Усі перебувають під вартою.Правоохоронці також арештували активи на понад 11,1 млн доларів, серед яких житлова нерухомість, автомобілі, близько 1 млн доларів готівкою та криптовалюта.«Сучасна злочинність давно перейшла у цифровий простір. А розслідування кіберзлочинів давно вийшли за межі України», - підкреслив Руслан Кравченко.У Генпрокуратурі наголошують, що цей випадок створює важливий прецедент для України, оскільки вперше цифрові активи не лише арештовані, а й передані в управління державі.Sat, 27 Jun 2026 17:10:00 +030020306979Новиниhttps://mind.ua/news/20306979-v-ukrayini-vpershe-peredali-derzhavi-areshtovanu-kriptovalyutuhttps://mind.ua/news/20306979-v-ukrayini-vpershe-peredali-derzhavi-areshtovanu-kriptovalyutu#comment_header_layerНовини на mind.uaКриптовалютаБудувати без концепції більше не працює – Cosmos InnНа IEF2026 CEO компанії пояснив, чому інвесторам спершу потрібно зрозуміти свого майбутнього клієнтаУспіх туристичних проєктів сьогодні залежить не від масштабу будівництва, а від розуміння потреб майбутнього відвідувача.Про це під час Міжнародного економічного форуму (IEF2026) заявив засновник і CEO Cosmos Inn Роман Баховський.«Процес створення туристичної дестинації супроводжується великою кількістю маркетингового аналізу, дослідження ринку та
- Останні
- Популярні
Новини по днях
27 червня 2026