Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

США відновили санкції проти "Роснефті" та "Лукойлу" після тимчасових послаблень через кризу в Ормузькій протоці

espreso.tv

США відновили санкції проти Роснефті та Лукойлу після тимчасових послаблень через кризу в Ормузькій протоці

"Санкції США щодо "Роснефті" та "Лукойлу", запроваджені у жовтні, після кількох тимчасових відтермінувань знову набрали повної чинності. Останній waiver закінчився 16 червня і більше не був продовжений", — поінформував він.

Тимчасові послаблення були введені у березні — через ризики для світового енергетичного ринку, пов'язані з війною з Іраном та блокуванням Ормузької протоки. Після стабілізації ситуації Вашингтон вирішив не продовжувати виняток.

У жовтні 2025 року США запровадили санкції проти "Роснефті" та "Лукойлу" через відмову Москви завершити війну в Україні. Обмеження поширилися на всі дочірні підприємства компаній з часткою 50% і більше. Після запровадження санкцій китайські НПЗ почали відмовлятися від російських поставок, а танкери з російською нафтою розвертали курс.

Проте вже у листопаді США кілька разів відтерміновували дію санкцій — зокрема, щоб дати "Лукойлу" час продати зарубіжні активи та врегулювати ситуацію навколо його болгарського підрозділу.

У березні 2026 року США знову послабили обмеження — після того як Іран заблокував Ормузьку протоку у відповідь на американсько-ізраїльську операцію, що спричинило різке зростання цін на нафту.

15 червня США та Іран домовилися про відкриття протоки — і підстав продовжувати виняток більше не було.

Паралельно ЄС 25 червня продовжив економічні санкції проти РФ до липня 2027 року — вперше відразу на рік, а не на шість місяців.

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
26 червня 2026

Новини на тему

Більше новин