На Донеччині окупанти активізували штурми: на Покровському напрямку відбили 44 атаки
Російські війська продовжують тиснути на позиції Сил оборони на Донеччині. Найбільшу активність окупанти проявили на Покровському напрямку, де українські військові зупинили 44 штурми. Інтенсивні бої також тривали на Лиманському, Слов’янському та Костянтинівському напрямках.
Про це повідомляють у Генеральному штабі ЗСУ.
Минулої доби російські війська продовжували наступальні дії на Донеччині, намагаючись прорвати українську оборону одразу на кількох напрямках.
На Лиманському напрямку окупанти 16 разів атакували позиції Сил оборони поблизу Озерного, Новоселівки, Дробишевого та Лимана. Усі спроби просунутися вперед українські захисники зупинили.
Також 16 штурмових дій ворог провів на Слов’янському напрямку. Бої точилися в районах Кривої Луки, Різниківки та Закітного, а також у напрямку Рай-Олександрівки.
На Краматорському напрямку російські підрозділи здійснили одну атаку у напрямку Малинівки.
Напруженою залишалася ситуація і на Костянтинівському напрямку. Тут окупанти провели 20 атак поблизу Плещіївки, Іванопілля, Іллінівки, Костянтинівки та Русиного Яру.
Найбільшу активність ворог зосередив на Покровському напрямку. Українські військові відбили 44 штурми в районах Білицького, Никанорівки, Добропілля, Родинського, Новоолександрівки, Сергіївки та Котлиного.
Крім того, російські війська намагалися просунутися у напрямку Гришиного, Мирного, Вільного, Торецького, Кучерового Яру, Дорожнього, Нового Донбасу, Ганнівки, Муравки та Філії.
Сили оборони України продовжують стримувати натиск противника та не дозволяють окупантам реалізувати свої наступальні плани на Донеччині.
Військовослужбовці Андрій із Луганщини та Ігор з Івано-Франківська понад десять місяців виконували бойове завдання на позиціях в оточенні. Упродовж 304 днів вони коригували роботу дронів, артилерії та мінометів, залишаючись на постійному зв’язку з командуванням.
Про це йдеться на сторінці 128 окремої важкої механізованої бригади “Дике Поле”.
Двоє українських військових – Андрій із Луганщини та Ігор з Івано-Франківська – повернулися з бойового виходу, який тривав 304 дні. Упродовж понад десяти місяців вони виконували завдання на позиціях в оточенні, допомагаючи Силам оборони контролювати ситуацію на одній із ділянок фронту.
Основним завданням бійців було спостереження за діями противника та передача інформації командуванню. Вони коригували роботу безпілотників, артилерії та мінометних розрахунків, забезпечуючи точне ураження цілей.
Андрій родом із Луганщини. До війни працював електриком на Алчевському металургійному комбінаті. На момент окупації Алчевська вже жив в іншому регіоні України, а на захопленій території залишався його батько.
Після повернення з бойового завдання військовий дізнався про смерть батька в окупації.
«Це сталося у березні, а повернувся я у червні. Навіть якби не був на позиціях, усе одно не зміг би потрапити на похорон. Росіяни забрали й цю можливість», — розповів захисник.
Ігор до мобілізації працював будівельником. Повномасштабне вторгнення він зустрів у Польщі, але повернувся до України. До лав Збройних сил його мобілізували навесні 2025 року.
Військові згадують, що протягом усього часу залишалися на зв’язку з командиром. Уночі на позиції доставляли воду, батареї для рацій та необхідні продукти.
Попри те, що район виконання завдання тривалий час вважався окупованим, українські захисники продовжували контролювати ситуацію. За їхніми словами, російські штурмові групи переховувалися у підвалах, а всі спроби просування противника зупинялися завдяки роботі підрозділів Сил оборони.
Найнебезпечнішим етапом стала евакуація. Бійців вивозили квадроциклами через небезпечну ділянку під постійною загрозою ворожого вогню. Навіть після пошкодження колеса на одному з транспортних засобів водії не зменшували швидкість.
Після повернення Андрій та Ігор проходять лікування та реабілітацію. Попереду у військових відпустка, після якої вони продовжать службу в логістичних підрозділах.
Російські війська продовжують штурми на сході України. Найбільшу активність окупанти проявили на Лиманському та Покровському напрямках, де українські захисники відбили 48 атак.
Про це повідомляють у Генеральному штабі ЗСУ.
Російські війська продовжують наступальні дії на Донеччині та Харківщині. Найбільшу кількість атак українські військові відбили на Лиманському та Покровському напрямках.
На Лиманському напрямку окупанти 20 разів намагалися прорвати українську оборону. Бої тривали поблизу Новоселівки, Новомихайлівки, Копанок, а також у напрямках Борової, Дробишевого, Озерного, Лимана та Діброви.
На Слов’янському напрямку російські підрозділи здійснили 16 штурмів. Ворог атакував у районах Різниківки, Калеників, Закітного та намагався просунутися в бік Рай-Олександрівки й Кривої Луки.
На Краматорському напрямку українські захисники відбили одну атаку поблизу Никифорівки.
На Костянтинівському напрямку російські війська провели 14 штурмових дій. Бої точилися біля Костянтинівки, Іванопілля, Плещіївки, Іллінівки та Софіївки.
Найбільшу активність противник проявив на Покровському напрямку. Там українські військові зупинили 28 атак у районах Родинського, Василівки, Котлиного, Удачного, Новоолександрівки та Дорожнього. Також окупанти намагалися просунутися в бік Сергіївки, Муравки, Шевченка, Вільного та Матяшевого.
Сили оборони України продовжують стримувати наступ російських військ та утримують займані рубежі.
Російські війська продовжують активні штурмові дії на Донеччині. Найбільше атак зафіксували на Лиманському та Костянтинівському напрямках, де окупанти намагалися прорвати українську оборону поблизу низки населених пунктів.
Про це повідомляють у Генеральному штабі ЗСУ.
Протягом минулої доби російські війська продовжували штурмові дії на кількох напрямках у Донецькій області. Найбільшу активність ворог проявив на Лиманському та Костянтинівському напрямках.
На Лиманському напрямку окупанти 24 рази атакували позиції Сил оборони України. Бої тривали в районах Новоселівки, Ямполя, Озерного, а також у напрямках Лимана, Ольгівки, Дробишевого та Діброви.
На Слов’янському напрямку російські підрозділи здійснили 16 штурмів поблизу Різниківки, Калеників, Закітного та у напрямках Рай-Олександрівки, Кривої Луки й Пискунівки.
На Краматорському напрямку українські військові відбили одну атаку противника поблизу Міньківки.
На Костянтинівському напрямку ворог провів 21 штурм. Бойові дії точилися біля Костянтинівки, Іллінівки, Іванопілля, Плещіївки, Софіївки та у напрямку Кучерового Яру.
На Покровському напрямку українські захисники зупинили 21 спробу прориву. Окупанти атакували поблизу Новоолександрівки, Гришиного, Родинського, Котлиного та Удачного, а також у напрямках Нового Донбасу, Білицького, Шевченка та Новопавлівки.
Сили оборони України продовжують стримувати російські штурми та не дозволяють противнику досягти поставлених цілей.
Підрозділи Сил оборони України 18 червня та в ніч на 19 червня завдали ударів по низці військових об’єктів російських окупантів.
Про це повідомили у фейсбуці Генерального штабу Збройних Сил України.
За інформацією, українські захисники уразили склад паливо-мастильних матеріалів в тимчасово окупованому Маріуполі. Також завдали ударів по пунктах управління безпілотниками російських військ у районах Покровська, Сіверська та Воскресенки Донецької області.
Крім того, Сили оборони уразили район зосередження озброєння та військової техніки противника поблизу Сєвєродонецька Луганської області.
Також під удари потрапили пункти управління безпілотниками окупантів у районах Новоіванівки Запорізької області та Маліївки на Дніпропетровщині.
Щонайменше 39 атак на напрямках у Донецькій області зафіксували від початку доби 19 червня. Найбільше штурмів ворог провів на Покровському та Костянтинівському напрямках.
Про це повідомили у фейсбуці Генерального штабу Збройних Сил України.
На Лиманському напрямку противник п’ять разів атакував у бік Борової та Дробишевого.
На Слов’янському напрямку окупанти здійснили ще п’ять спроб просунутися в напрямках Закітного, Рай-Олександрівки та Калеників.
На Краматорському напрямку зафіксували одну ворожу атаку в районі Часового Яру.
На Покровському напрямку російські війська 16 разів намагалися потіснити українських захисників у районах Іванівки, Нового Донбасу, Родинського, Новоолександрівки, Білицького, Новогришиного, Сергіївки, Котлиного, Удачного та Новопавлівки. Один бій тривав.
Найбільшу активність після Покровського напрямку ворог проявив на Костянтинівському. Там зафіксували 12 атак у бік Костянтинівки, Плещіївки, Іллінівки, Русиного Яру, Вільного та Кучерового Яру. Три боєзіткнення на момент зведення тривали.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026