Країни Балтії вимагають від ЄС повернутися до заборони імпорту російської нафти
Брюссель відклав рішення через іранську кризу, але тепер побоювання щодо дефіциту енергоносіїв не справдилисяЕстонія, Латвія та Литва закликали Євросоюз прискорити розгляд пропозиції про заборону імпорту російської нафти, яку було відкладено через війну в Ірані.Про це повідомляє FT з посиланням на джерела.Наприкінці минулого року держави-члени домовилися, що Єврокомісія найближчим часом винесе на розгляд питання про заборону російської нафти. Однак у березні пропозицію вилучили з порядку денного - через перекриття Ормузької протоки та побоювання щодо енергетичної кризи. Запланований розгляд на 15 квітня так і не відбувся.На зустрічі міністрів енергетики в п'ятницю балтійські країни наголосили, що експорт російських енергоносіїв продовжує фінансувати війну Кремля в Україні, а побоювання щодо кризи постачання не виправдалися. Комісар з питань енергетики Дан Йоргенсен не відреагував на ці заклики під час закритої зустрічі, однак Єврокомісія підтвердила зобов'язання винести пропозицію на розгляд.Просування заборони може зіткнутися з опором Угорщини та Словаччини, які значною мірою залежать від російської нафти, а також країн, що борються з високими цінами на енергоносії. За даними Єврокомісії, імпорт російської нафти у 2025 році становив 2% від загального обсягу поставок проти 27% на початку 2022 року, однак у абсолютних показниках це все ще 9,7 млн тонн. Польща підтримує заборону до кінця року, визнаючи при цьому ризики для цін і доступності поставок.Йоргенсен також заявив, що нормалізація нафтового ринку займе кілька місяців, газового - кілька років. Водночас у п'ятницю країни-члени ухвалили новий пакет правил для прискорення видачі дозволів на електрифікацію та розбудову транскордонних ліній електропередач.Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що нафта подешевшала на 2% – танкерний трафік через Ормуз досяг максимуму з початку війни. Saudi Aramco відновила завантаження нафти на терміналі Рас-Танура вперше майже за чотири місяці.Sat, 27 Jun 2026 10:35:00 +030020306960Новиниhttps://mind.ua/news/20306960-krayini-baltiyi-vimagayut-vid-es-povernutisya-do-zaboroni-importu-rosijskoyi-naftihttps://mind.ua/news/20306960-krayini-baltiyi-vimagayut-vid-es-povernutisya-do-zaboroni-importu-rosijskoyi-nafti#comment_header_layerНовини на mind.uaНафта Urals,Санкції проти росії,ЄС«Дєсант» (Pekлama)Пам’яті загиблого бійця 11 батальйону 59 ОШБр БпС «Степові Хижаки»Бригадний начальник штабу – «родом» з десантників. Півтора роки тому посадили його перед камерою і запитали, чи не відчуває зверхності перед простими піхотинцями. Він на той час окремий батальйон очолював. Мотопіхотний. І нічим таким не хизувався – мовляв, я з десантників, вишикувалися усі переді мною струнко. Просто поводився упевнено і відповідав чітко.І у моїй пам’яті чітко відбилося: десантники – особлива каста. Сталева. Готова виконати завдання найвищої складності. Без сумнівів. Без страху. Без того, щоб озиратися назад.Тож коли почув про загибель заступника командира 11-го батальйону, перше, на що звернув увагу – позивний. «Дєсант». Зрозумів, що він з тих – особливих.8 років на війні. Пройшов Авдіївку, Піски, Маріупольський напрямок, Мар’їнку. Один з найкращих кулеметників десантно-штурмових військ. Нагрудний знак ДШВ. Але сприймав це спокійно. Сенс хвалитися, якщо справу ще не закінчено?Він робив це у складі бату. Опанував мінометну батарею – «стартував» навідником, а фінішував тим, на кого насамперед покладався командир. Бо «Дєсант» умів слухати і був готовий приймати рішення.Обоє родом з Херсонщини. Тієї самої, яка нині поділена між нами та агресором. Заступника поховали у рідному селі Нововоронцовської громади – це підконтрольна Україні територія. Комбат – з тієї частини області, яку досі топче російський чобіт.Біль «січе» душу, та він точно підніме голову – не звикати до втрат найближчих побратимів. Хоча готовим до цього ти ніколи не будеш, але справа захисту країни потребує завершення.Саме за неї віддав своє життя, залишивши дружину і дитину, 28-річний «Дєсант».Sat, 27 Jun 2026 10:01:00 +030020306956Openmindhttps://mind.ua/openmind/20306956-desanthttps://mind.ua/openmind/20306956-desant#comment_header_layerНовини на mind.uaПродовольча пшениця дорожчає, кукурудза та соя залишаються під тиском – огляд зернового ринку УкраїниРіпак нового врожаю лідирує за маржинальністю: CPT-переробник сягає 26 тис. грн/т, експорт – понад $550/тНа українському зерновому ринку станом на 26 червня зафіксовано різноспрямовану цінову динаміку - продовольча пшениця зростає, тоді як кукурудза й соя залишаються під тиском.Про це повідомляє agronews.ua.Закупівельні ціни на пшеницю 3 класу на умовах CPT-порт підвищилися до 10 832 грн/т, пшениця 4 класу подорожчала до 10 626 грн/т, а вартість пшениці 2 класу перевищила 11 тис. грн/т. Ринок кукурудзи залишається стриманим - закупівельні ціни на базисі CPT-порт тримаються на рівні близько 10 950 грн/т через слабкий експортний попит і конкуренцію з боку інших фуражних культур.На ринку олійних соняшник утримує високі позиції - понад 31 тис. грн/т, соя торгується вище 20 тис. грн/т, хоча вартість соєвої олії демонструє незначне коригування. Найбільш маржинальною культурою залишається ріпак нового врожаю: закупівельні ціни без ГМО на умовах CPT-переробник сягають майже 26 тис. грн/т, а експортні котирування перевищують $550/т.Подальша цінова динаміка, за оцінками аналітиків, визначатиметься темпами збирання врожаю, експортним попитом та ситуацією на світових біржах.Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ціни на азотні добрива обвалилися вдвічі від рекордних максимумів воєнного часу. Сечовина на Близькому Сході впала до $475/т з квітневого піку $918/т – ще до відновлення судноплавства Ормузькою протокою.Sat, 27 Jun 2026 09:37:00 +030020306959Новиниhttps://mind.ua/news/20306959-prodovolcha-pshenicya-dorozhchae-kukurudza-ta-soya-zalishayutsya-pid-tiskom-oglyad-zernovogo-rinku-ukrayinhttps://mind.ua/news/20306959-prodovolcha-pshenicya-dorozhchae-kukurudza-ta-soya-zalishayutsya-pid-tiskom-oglyad-zernovogo-rinku-ukrayin#comment_header_layerНовини на mind.uaПшениця,КукурудзаVolkswagen планує скоротити до 100 000 робочих місць і закрити чотири заводи в НімеччиніНаймасштабніша реструктуризація за 89 років: інвестиції скорочуються на 15%, основний бренд виділяють в окрему структуруГенеральний директор Volkswagen Group Олівер Блюме готує найбільшу реорганізацію в історії концерну - скорочення до 100 тис. робочих місць і закриття чотирьох німецьких заводів.Про це повідомляє Reuters.Згідно з планом трансформації, Volkswagen скоротить заплановані інвестиції приблизно на 15% - до близько 130 млрд євро протягом наступних п'яти років. Блюме та фінансовий директор Арно Антліц також планують виділити основний бренд VW і його підрозділ з виробництва запчастин в окремі структури.У середньостроковій перспективі концерн має намір припинити виробництво на заводах у Ганновері, Цвіккау та Емдені, а також на заводі Audi в Неккарзульмі - після поступового зняття з виробництва поточних моделей.Ці плани виходять за межі вже існуючої програми скорочення 50 тис. робочих місць і суперечать угоді з профспілками 2024 року, яка виключала закриття заводів у Німеччині до кінця десятиліття. Робоча рада VW та профспілка IG Metall вже попередили про намір чинити опір подібним заходам. Речник концерну відмовився коментувати документи, назвавши їх конфіденційними.Станом на 2025 рік у групі працювали 667 164 особи, майже 43% з яких - у Німеччині. Таким чином, заплановані скорочення торкнуться близько 15% світової робочої сили концерну. Плани є частиною концепції «Цільова картина групи» на 2030 рік, яку Блюме має намір представити наглядовій раді 9 липня.Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Volkswagen скоротить 19 000 працівників у Німеччині до кінця року. До 2030 року концерн планує позбутися близько 50 тис. робочих місць з урахуванням Audi, Porsche та Cariad.Sat, 27 Jun 2026 09:29:00 +030020306958Новиниhttps://mind.ua/news/20306958-volkswagen-planue-skorotiti-do-100-000-robochih-misc-i-zakriti-chotiri-zavodi-v-nimechchinihttps://mind.ua/news/20306958-volkswagen-planue-skorotiti-do-100-000-robochih-misc-i-zakriti-chotiri-zavodi-v-nimechchini#comment_header_layerНовини на mind.uaАвтоУкраїнська Repower представила на Almedalen week у Швеції експозицію про військових медиків та лікарівTHE FORCE OF NATURE була створена на основі фотографій програми психологічного відновлення на острові ҐотландУкраїнський благодійний фонд Repower, що займається програмами психологічного відновлення діючих військових медиків та лікарів, взяв участь у Almedalen week у Швеції.Almedalen week – один з найважливіших політичних та громадських форумів Швеції та одна з найвідоміших платформ демократичного діалогу в Європі. Протягом тижня представники всіх політичних партій Швеції, уряду, дипломатичних місій, громадських організацій, бізнесу, міжнародних організацій та близько 30 000 відвідувачів збираються в одному місці, де відкрито обговорюються ключові суспільні теми, формуються політичні пріоритети та зароджуються рішення, що впливають на внутрішню й зовнішню політику країни.«Шведи називають Almedalen місцем, де можна побачити democracy in action. І для нас це вже втретє не просто фраза, а дуже відчутний досвід і можливість. Тут, просто серед вулиці, можна зустріти міністрів, послів, високопосадовців і представників бізнесу і говорити з ними про те, що справді має значення. Саме тому ми тут - щоб через історії українських військових медиків показати реальність України сьогодні», - коментує захід Марина Садикова, засновниця та голова благодійного фонду Repower.З Міністром оборони Швеції Полом ЙонсономКонцепція виставкиЦьогоріч Repower представив експозицію під назвою THE FORCE OF NATURE, що була створена на основі фотографій, зроблених під час програми психологічного відновлення Repower для українських військових медиків та лікарів на острові Ґотланд у жовтні 2024 р.Виставка представляє фотографії шведських фотографів Кеґена Лорентцена та Фанні Ліндстрьом, які документували військових медиків та
- Останні
- Популярні
Новини по днях
27 червня 2026