Міжнародна конференція у Гданську: що там відбувається і як було представлено Миколаїв
На конференції Ukraine Recovery Forum у Гданську (Польща), присвяченій відновленню України, Миколаїв представляють голова обласної ОВ Віталій Кім , голова обласної ради Антон Табунщик , мер Миколаєва Олександр Сенкевич та заступник міського голови Сергій Коренєв .
Такі конференція проводяться вже не вперше – раніше такі заходи проходили у Лондоні, Берліні, Римі.
На конференції є делегати від усіх областей України, беруть участь представники глобального бізнесу. У рамках заходу проводять тематичні дискусії, підписуються угоди як на державному, так і на місцевому рівні.
Щодо Миколаєва, то вже є конкретні результати : місто підписує угоду з НЕФКО на 3,5 млн євро на модернізацію дитячого садка та будівництво тягової підстанції електротранспорту.
Члени делегації з Миколаївської області взяли активну участь у роботі форуму. Зокрема під час міжнародної панельної дискусії, присвяченої готовності українських міст до залучення фінансування на відновлення житла та інфраструктури, позицію Миколаєва як прифронтового міста, яке вже сьогодні готується не лише до відновлення, а й до довгострокового розвитку, представив віце-мер Сергій Коренєв.
Основний акцент виступу він зробив на тому, що найцінніший ресурс будь-якого суспільства – це люди, саме тому першочерговим завданням є забезпечення городян доступним та якісним житлом.
-Без вирішення житлового питання неможливо повернути людей до міста, залучити кваліфікованих спеціалістів, забезпечити роботу медицини, освіти, комунальних служб та відновити економічну активність, – сказав Коренєв.
Окремо віце-мер Миколаєва звернув увагу міжнародних партнерів на те, що сучасне оновлення має бути системним. Містам недостатньо ліквідувати наслідки руйнувань – необхідно мати стратегічне бачення розвитку. Саме тому Миколаїв разом із міжнародними партнерами працює над новим Генеральним планом міста, який поєднує розвиток житлової забудови, транспортної інфраструктури, енергоефективності та сучасного міського планування.
У ході дискусії Коренєв представив і конкретний проект Миколаєва щодо створення муніципального орендного житла. Він передбачає будівництво близько 300 сучасних енергоефективних квартир для внутрішньо переміщених осіб, працівників критичної інфраструктури, медиків, педагогів та військовослужбовців.
Головний меседж, який представники Миколаєва донесли до міжнародних партнерів, полягає в тому, що інвестувати у житло та міську інфраструктуру потрібно вже зараз, не чекаючи на завершення війни. Саме такі проекти дозволяють людям залишатися в Україні, повертатися додому та формують основу для сталого економічного відновлення держави.
Нагадаємо, раніше про участь у конференції та її роботі повідомив голова Нікоалівської ОВА Віталій Кім.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
25 червня 2026