Україна будує нову енергетику: Шмигаль назвав стратегічні амбіції в цьому процесі
Україна будує нову енергетику, адаптовану до викликів XXI століття. Для цього потрібні виконання стратегічних завдань і допомога надійних партнерів.
Про це заявив перший віцепрем'єр, міністр енергетики України Денис Шмигаль під час презентації візії оновленої енергетичної стратегії України, яка розробляється разом зі Світовим банком.
За його словами, її має забезпечувати: 50% — атомна енергетика, 30% — відновлювані джерела енергії, 20% — нова газова генерація та модернізована теплоенергетика.
Другим ключовим акцентом він назвав розподілена стійкість. Україна формує архітектуру "енергетичних сот" — кластерів, здатних підтримувати базові функції навіть у разі пошкодження центральної мережі.
Четвертий акцент — єдиний енергетичний простір з Європою. Пріоритетами є розширення потужності транскордонної інтеграції з ENTSO-E до 4,5 ГВт, розвиток пропускних потужностей у газовій сфері, використання українських газосховищ, розвиток власного газовидобутку, посилення енергетичних маршрутів до Центральної Європи й експорт чистої енергії.
Нагадаємо, раніше сьогодні прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко інформувала, що на полях конференції з відбудови України у Гданську Міністерство фінансів України та Світовий банк уклали пакет домовленостей у межах першої програми політики розвитку робочих місць і зростання приватного сектору.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
25 червня 2026