В Укренерго заявили про повернення графіків відключень світла: де знайти свою чергу
В Україні найближчими тижнями зростає ризик повернення погодинних відключень електроенергії. Причиною можуть стати не лише літня спека, а й планові ремонти на атомних електростанціях, які припадуть на період максимального навантаження на енергосистему. Про це повідомив Голова правління «Укренерго» Віталій Зайченко.
У спекотні дні споживання електроенергії збільшується приблизно на 25% через активне використання кондиціонерів. Найбільше навантаження на мережу очікується наприкінці липня – на початку серпня, коли одночасно триватимуть ремонти енергоблоків АЕС.
Журналісти krivbass.city раніше писали, що деякий час криворіжці жили без графіків, черг і сповіщень про знеструмлення. Проте вже кілька тижнів ці теми знову стали актуальними. Енергетики знову попереджають про відключення. Виявляється, кількість часу без світла напряму залежить від кількості черг на відключення. Що означають черги відключень світла і як підготуватися
За словами фахівців Укренерго, якщо температура повітря перевищуватиме +30°C лише кілька днів, енергосистема зможе впоратися без суттєвих проблем. Однак тривала спека протягом тижня і більше може призвести до пікового споживання електроенергії, що підвищить імовірність запровадження тимчасових обмежень.
«Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як „Укренерго“, так і операторів систем розподілу. Тому графіки, звичайно, можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку», — додав Зайченко.
Читайте також: Чому світло може бути не у всіх однаково
Водночас в «Укренерго» наголошують, що ситуація залишається контрольованою. Для покриття додаткового навантаження планують максимально використовувати відновлені генеруючі потужності, газову генерацію, а також імпорт електроенергії у години найбільшого споживання.
Нагадаємо, що енергетики ДТЕК розпочали підготовку до наступного опалювального сезону одразу після завершення попереднього. Такі заходи спрямовані на підвищення стійкості енергосистеми перед піковими навантаженнями та зменшення кількості аварійних відключень.
Енергетики закликають українців раціонально використовувати електроенергію, особливо у вечірні години, адже це допоможе знизити навантаження на енергосистему та уникнути можливих відключень.
Раніше ми писали: Телевізори, холодильники, мікрохвильовки, бойлери, комп’ютери, зарядки для телефону та навушників – це далеко не повний перелік техніки, якою нашпиговані сучасні будинки та квартири. Всі вони живляться та напряму залежать від стабільності подачі електроенергії, тож великі перепади можуть запросто вивести з ладу велику кількість техніки. Це загрожує чималими фінансовими збитками для родини. Що робити криворіжцям, коли електроприлади вийшли з ладу через коливання напруги
- Останні
- Популярні
Новини по днях
25 червня 2026