Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

Мінували будівлю та тікали до Росії: у поїзді затримали двох завербованих ФСБ жителів Києва (ФОТО)

texty.org.ua

Мінували будівлю та тікали до Росії: у поїзді затримали двох завербованих ФСБ жителів Києва (ФОТО)

Служба безпеки та Національна поліція затримали двох агентів ФСБ, які готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі Києва.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Як зазначається, підготовкою теракту займалися завербовані ФСБ мешканці Києва. Один з них мобілізований, який самовільно залишив військову частину, інший — столичний маркетолог.

Обидва фігуранти потрапили до уваги російських спецслужб через телеграм-канали, де публікували коментарі на підтримку кремлівського режиму.

У разі виконання їхнього завдання росіяни обіцяли «евакуювати» агентів на територію РФ з подальшим працевлаштуванням до лав ФСБ.

Встановлено, що чоловіки мали вчинити теракт на замовлення ФСБ. Перед цим вони виконали низку «тестових» завдань від ворога. Зокрема, заклали схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, а геолокацію з мітками схованки надіслали ФСБ для подальшого використання у підривній діяльності. Також агент-військовослужбовець «зливав» ворогу дані військових об’єктів, зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння, кількість військових.

"Служба безпеки вжила заходи для убезпечення локацій Сил оборони, що цікавили ворога та перебували в зоні активності агентів", — рзповіли в СБУ.

Для здійснення теракту у центрі Києва агенти отримали з РФ інструкцію на виготовлення вибухівки, який заклали під генератор у Шевченківському районі столиці. За задумом ФСБ, його підрив мав сильно уразити сусідню адмінбудівлю.

Також навпроти місця запланованого теракту агенти встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для ФСБ. Щоб позбутися доказів, чоловіки спорядили її другим СВП, який планували підірвати після вибуху генератора.

Як розповіли в СБУ, після мінування будівлі агенти РФ сіли на поїзд у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна.

Правоохоронці завчасно викрили завербованих РФ чоловіків і затримали у поїзді. Під час обшуків у затриманих вилучено смартфони із доказами роботи на ворога.

Слідчі СБУ повідомили чоловікам про підозру у закінченому замаху на вчинення терористичного акту. Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.

Затримані перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

агенти рфдержавна зрадакиївсбутеракт

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
22 червня 2026

Новини на тему

Більше новин