У Франції підтвердили перший випадок Еболи після повернення лікаря з Конго
У Франції виявили випадок зараження геморагічною лихоманкою Ебола. Пацієнта ізолювали, а медики відстежують його контакти.
Перший випадок зараження вірусом Ебола зафіксували у Франції. Інфекцію підтвердили у лікаря, який повернувся з гуманітарної місії в Демократичній Республіці Конго, де спалах захворювання триває з середини травня.
Після встановлення діагнозу пацієнта помістили до спеціалізованого медичного закладу. Міністерство охорони здоров’я Франції також проводить моніторинг осіб, які контактували з інфікованим, – повідомляє джерело.
Французька влада заявила, що ймовірність поширення вірусу серед населення залишається низькою. Попри те, що хвороба характеризується високим рівнем смертності, зараження відбувається лише через безпосередній контакт із кров’ю, потом або сечею хворої людини.
Тим часом у Демократичній Республіці Конго спалах Еболи продовжується. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, під час нинішньої хвилі захворювання інфікувалися понад 1000 осіб.
Також повідомляється про 267 померлих. Серед заражених щонайменше 78 медичних працівників.
У ВООЗ зазначають, що вакцини проти цього варіанта захворювання наразі не існує. Водночас лікар Євген Комаровський пояснив, що вірус Ебола не передається повітряно-крапельним шляхом, а зараження можливе лише через контакт із біологічними рідинами інфікованої людини. За його словами, саме особливості передачі захворювання не створюють передумов для його масового поширення в Україні.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
25 червня 2026