Уродженець Звягельського району отримав 15 років тюрми за державну зраду та службу в армії РФ
27-річний житель Звягельського району вирішив проміняти Батьківщину на російську військову форму, а у 2022 році повернувся в Україну вже як окупант. Тепер за свою зраду він проведе за ґратами наступні 15 років.
Як повідомила Житомирська обласна прокуратура, історія зради почалася ще у березні 2017 року. Тоді чоловік виїхав до тимчасово окупованого Криму. Не маючи жодних докорів сумління, громадянин України добровільно уклав контракт зі збройними силами РФ і став до лав ворожого війська.
Під час повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році він у складі колони ворожих військово-морських сил перетнув державний кордон на півдні. Зрадник брав безпосередню участь у бойових діях проти українських захисників на території Херсонської та Миколаївської областей.
Свою проросійську позицію чоловік навіть не приховував. Він активно публікував у соціальних мережах фотографії у військовій формі окупантів, хизувався прапором держави-агресора та відкрито писав, що «Крим — це Росія».
Проте уникнути відповідальності йому не вдалося. Святошинський районний суд Києва повністю підтримав докази прокурорів, визнав уродженця Житомирщини винним у державній зраді та призначив йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Вирок набуде чинності після завершення часу, відведеного на апеляцію.
Варто зазначити, що це не перший колаборант з нашого регіону, який отримує суворе покарання. Раніше суд відправив за ґрати на 15 років із конфіскацією майна ще одного уродженця Житомира — Юрія Кота, якого засудили за державну зраду.
📌 Читайте також: інші кримінальні провадження щодо зрадників держави
Справи про злочини проти національної безпеки на Житомирщині
🔔 Бажаєте щодня дізнаватися новини про Житомир? Обирайте зручний формат: сповіщення у Telegram або стрічка Facebook.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
25 червня 2026