На Херсонщині судитимуть заочно «директорку» школи, яка впроваджувала російські стандарти освіти під час окупації
До суду скерували обвинувальний акт стосовно жительки Херсонщини, яку обвинувачують у впровадженні стандартів освіти держави-агресора та пособництві РФ під час окупації частини регіону.
Про це повідомляє «Район.Херсон» із посиланням на Олешківську окружну прокуратуру.
За даними слідства, у червні 2022 року 53-річна жінка добровільно погодилася очолити створений окупаційною владою навчальний заклад «ГБОУ Херсонской области «Днепровская школа Белозерского муниципального округа».
Журналісти «Район.Херсон» з'ясували, що йдеться про 53-річну мешканку села Дніпровського Білозерської громади Наталію Вдовиченко.
Слідчі вважають, що, обійнявши посаду так званої «директорки», вона сприяла функціонуванню мережі освітніх закладів, які працювали за російськими стандартами на тимчасово окупованій території.
За версією правоохоронців, обвинувачена готувала школу до нового навчального року, забезпечувала приміщення та методичні матеріали для проведення занять, а також займалася набором технічного персоналу.
Крім того, жінка, за даними слідства, організувала перехід навчального процесу на російську мову та забезпечила завезення підручників російського зразка. Також вона агітувала батьків віддавати дітей до школи, повідомляючи, що заклад працюватиме виключно за освітніми програмами РФ.
Її обвинувачують за ч. 3 ст. 111-1 та ст. 111-2 Кримінального кодексу України – впровадження стандартів освіти держави-агресора та пособництво державі-агресору.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Херсонського районного управління поліції.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
25 червня 2026