Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

У селі на Чернігівщині радянська влада перетворила церкву на зерносховище

cheline.com.ua

У селі на Чернігівщині радянська влада перетворила церкву на зерносховище

У селі Вербівка біля Ріпок у 1875 році на честь великомученика Георгія Переможця була збудована церква. За часів радянської влади храм перетворений на зерносховище (доволі популярна практика тих часів). Із внутрішнього оздоблення церкви було знищено іконостас та кіоти з іконами.

Однак збережено дуже чудові розписи на стінах та стелі, хоча і не в ідеальному стані. Дані розписи чекають професійної реставрації з боку волонтерів чи меценатів, бо маленька громада прикордонного села сама таку процедуру оплатити не може.

Храм відновив свою діяльність в часи ІІ світової війни, і з тих часів не прийняв свого функціонування.

Джерело: Сіверські церкви

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
22 червня 2026

Новини на тему

Більше новин