Шахраї ошукали мешканців Сум та Охтирщини на 35 тисяч гривень
За минулу добу шахраї ошукали мешканців Сум та Охтирського району, виманивши у них близько 35 тисяч гривень. Зловмисники входять у довіру до громадян, використовуючи різноманітні схеми: від фейкових оголошень до представлення вигаданими посадовими особами.
Один з випадків зафіксовано в Сумах. До поліції звернувся чоловік, який хотів орендувати житло. Він знайшов відповідне оголошення в одному з телеграм-каналів. Після зв’язку з “орендодавцем” потерпілий перерахував з власної банківської картки понад 13 тисяч гривень як передоплату за квартиру. Після цього зв’язок з автором оголошення обірвався.
Ще одна жертва шахраїв опинилася в Охтирському районі. До Охтирського районного відділу поліції звернувся чоловік, повідомивши про ошуканство щодо його батька. Останній отримав дзвінок від невідомого, який представився “представником Охтирської військової адміністрації“. Під приводом надання фінансової допомоги ЗСУ шахрай заволодів 20 тисячами гривень, які довірливий чоловік перерахував на вказаний банківський рахунок.
За обома фактами у поліції вже розпочаті кримінальні провадження за статтею 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Наразі тривають подальші перевірки для встановлення всіх обставин.
Поліція наголошує: ніколи не перераховуйте гроші незнайомим особам. Завжди здійснюйте оплату за товар чи послугу лише після їхнього фактичного отримання. Ретельно перевіряйте будь-яку інформацію за допомогою рідних та близьких, а в разі найменших сумнівів негайно переривайте розмову та телефонуйте до поліції за номером 102.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
22 червня 2026