Понад 12 мільйонів гривень збитків: директору комунального підприємства повідомили про підозру через незаконний видобуток води
Директору одного з комунальних підприємств Кропивницького району повідомили про підозру через незаконний видобуток підземних вод, який, за висновками експертів, завдав державі понад 12 мільйонів гривень збитків.
Про це повідомляється на сайті Кіровоградської обласної прокуратури.
За даними слідства, упродовж серпня-грудня 2025 року посадовець організував забір води із підземних джерел для централізованого водопостачання мешканців громади області без спеціального дозволу на користування надрами. Комунальне підприємство використовувало для водопостачання 30 свердловин. Водночас необхідного дозволу на користування надрами підприємство не мало.
За цей період було видобуто понад 60 тисяч кубометрів підземної води. Під час досудового розслідування правоохоронці провели обшук на підприємстві та вилучили документацію, яка підтверджує обставини правопорушення. Проведена судово-екологічна експертиза підтвердила завдані державі збитки у розмірі понад 12,6 мільйона гривень.
Дії директора кваліфіковано як незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення з використанням службового становища та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
Досудове розслідування здійснюють слідчі відділення поліції №3 (м. Бобринець) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області, оперативний супровід — Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
22 червня 2026