Після російського удару по Києво-Печерській лаврі допомагати рятувати святиню прийшли лише п’ять ченців УПЦ МП
Фото: Depositphotos
Після російської атаки на Києво-Печерську лавру, яка сталася минулого понеділка, до ліквідації наслідків обстрілу та порятунку святині долучилися лише п’ять із 140 ченців УПЦ Московського патріархату.
Про це повідомив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври ПЦУ Авраамій в ефірі телемарафону.
За словами єпископа, він до останнього сподівався, що братія, яка проживає в Нижній лаврі та перебуває в єдності з Московським патріархатом, активно долучиться до порятунку комплексу після ворожого удару. Однак на допомогу прийшли лише кілька людей.
Авраамій наголосив, що до рятувальних робіт долучилися правоохоронці та працівники ДСНС, які разом із представниками ПЦУ допомагали ліквідовувати наслідки атаки. Водночас він поставив під сумнів заяви про нібито захист святині з боку тих, хто не взяв участі в її порятунку після обстрілу.
Намісник також підкреслив, що ніхто не збирається виганяти братію з лаври, а сама святиня залишається відкритою для всіх. Водночас він закликав ченців УПЦ МП перейти до юрисдикції Православної церкви України, наголосивши, що російська агресія спрямована проти всіх українців незалежно від їхньої конфесійної належності.
Через пошкодження Успенського собору богослужіння ПЦУ наразі проводять у трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських, який розташований на території лаври.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
22 червня 2026