Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

Росіяни знищили старовинну садибу Миклашевських на Запоріжжі. ФОТО

novynarnia.com

Росіяни знищили старовинну садибу Миклашевських на Запоріжжі. ФОТО

22 червня росіяни влучили безпілотником в архітектурну й історичну пам’ятку Запорізького району — садибу Миклашевських в селі Біленькому, яку з 2022 року атакували тричі.Про це повідомила керівниця пресслужби національного заповідника “Хортиця” Анна Головко в понеділок, 22 червня.За її словами, садибу було зведено у 1853-1916 роках, і належала вона Михайлу Миклашевському — представнику старовинного українського козацько-старшинського роду.Фото: Анна Головко/ФБЯк вказує Головко, це була єдина настільки добре збережена садиба в околицях Запоріжжя.“У її стінах ще зберігалися старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер’єру. Тут навчалися діти, працювали вчителі, тут пам’ятали й переповідали історії нашого краю”, — написала Анна Головко.Фото – з ФБ Анни Головки:До остаточного знищення росіяни атакували садибу Миклашевських вже тричі. Вперше — у січні 2025 року, згодом — наприкінці липня того ж року, а востаннє окупанти завдали удару по пам’ятці 27 лютого 2026 року.Читайте також:“Була однією з найкрасивіших у Харківській губернії”: росіяни знищили садибу Донець-Захаржевських Унікальних переглядів: 20Редактор: Людмила Кліщук

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
22 червня 2026

Новини на тему

Більше новин