Росіяни знищили старовинну садибу Миклашевських на Запоріжжі. ФОТО
22 червня росіяни влучили безпілотником в архітектурну й історичну пам’ятку Запорізького району — садибу Миклашевських в селі Біленькому, яку з 2022 року атакували тричі.Про це повідомила керівниця пресслужби національного заповідника “Хортиця” Анна Головко в понеділок, 22 червня.За її словами, садибу було зведено у 1853-1916 роках, і належала вона Михайлу Миклашевському — представнику старовинного українського козацько-старшинського роду.Фото: Анна Головко/ФБЯк вказує Головко, це була єдина настільки добре збережена садиба в околицях Запоріжжя.“У її стінах ще зберігалися старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер’єру. Тут навчалися діти, працювали вчителі, тут пам’ятали й переповідали історії нашого краю”, — написала Анна Головко.Фото – з ФБ Анни Головки:До остаточного знищення росіяни атакували садибу Миклашевських вже тричі. Вперше — у січні 2025 року, згодом — наприкінці липня того ж року, а востаннє окупанти завдали удару по пам’ятці 27 лютого 2026 року.Читайте також:“Була однією з найкрасивіших у Харківській губернії”: росіяни знищили садибу Донець-Захаржевських Унікальних переглядів: 20Редактор: Людмила Кліщук
- Останні
- Популярні
Новини по днях
22 червня 2026