Миколаївська мисткиня, яка створила “голого янгола, що втікає з мерії”, поскаржилась у Мінкульт на цензуру
22 червня відома миколаївська мисткиня Олександра Березовенко направила скаргу до Міністерства культури України та офіційно звернулася до голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма через політичну цензуру, від якої потерпає її творчість.
Про це повідомляє сама Олександра Березовенко в зверненні до редакції Новин-N.
У листах до Міністерства культури та інформаційної політики України та до Віталія Кіма Олександра Березовенко звертається з офіційною скаргою на протиправні дії посадових осіб управління з питань культури Миколаївської міської ради. Мисткиня наголошує, що систематично стикається з необґрунтованою забороною виставок як з боку управління, так і з боку Художньої ради Миколаєва.
Зокрема, згадує про відмови, які отримала від Миколаївського міського голови Олександра Сенкевича у листопаді та грудні 2023 року. У черговому проханні йшлося про надання виставкової зали Міського палацу культури і мистецтв для проведення 4-денної виставки. Художниця наголошує, що надіслала повторний запит до мера Миколаєва, оскільки попереднє її звернення було протиправно знищене начальником управління культури Юрієм Любаровим. Проте на повторні заяви Олександра Березовенко отримала лише протокол, у якому знову було зазначено про відмову на підставі, як підкреслює художниця, «суб’єктивних та упереджених оцінок її творчості посадовими особами». Вони обґрунтували свою позицію, охрестивши роботи Олександри Березовенко “учнівським рівнем”.
Мисткиня наголошує на факті прихованої політичної цензури її творчої діяльності та дискримінації її як людини з інвалідністю. Художниця має підтверджений діагноз — анкілоз правого кульшового суглоба. Вона змушена самостійно обслуговувати експозицію без належної допомоги: “Замість підтримки інклюзивного митця, міська влада використовує мої фізичні обмеження як інструмент цензури” — пише мисткиня в листі до голови ОВА.
Проте Олександра Березовенко впевнена, що “ситуація дійшла до абсурду” не через безпідставне приниження якості її робіт — це все наслідки “особистої образи” мера Олександра Сенкевича на її відому сатиричну картину “Амур” 2017 року.
Нагадаємо, “Амур” — це гумористична картина Олександри Березовенко, яка стала відома через двозначний образ янгола з оголеними сідницями, що втікає через балкон мерії. За задумом авторки, твір відтворює втечу мера Миколаєва від правоохорнців.
Олександра Березовенко акцентує увагу у листі на тому, що вона — визнана на Всеукраїнському рівні художниця. Особливу роль у цьому відіграє її дипломатичний подарунок, офіційно переданий Повноважному Послу Японії в Україні під час висадження алеї сакур від лідера партії “Народний рух” Юрія Діденка. Цьому врученню, наголошує мисткиня, мер особисто намагався завадити, але згодом був змушений поступитися.
Мисткиня просить у скарзі перевірити дії посадових осіб управління з питань культури Миколаївської міської ради щодо дотримання законодавства про культуру та звернення громадян, усунути штучні перешкоди, забезпечити безбар’єрність та надати виставкову площу для проведення виставок.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
23 червня 2026