Утримували в полоні брата та погрожували інтернатом: з окупації повернули ще 15 дітей та підлітків
Ще 15 українських дітей повернули з тимчасово окупованих територій протягом тижня з 15 червня. Про це повідомив засновник Save Ukraine Микола Кулеба.
Серед тих, кого вдалося врятувати — 17-річний хлопець, якого окупанти примушували стати на військовий облік. Його брата військові РФ викрали за доносом сусіда та пів року катували в полоні. Додому до родини хлопця також приходила так звана «міліція», а військком погрожував його матері кримінальною справою.
На підконтрольній Україні території і 18-річний Микита [ім’я змінене – ред.], який відмовився відвідувати російську школу через жорстку пропаганду. За словами Кулеби, одного разу хлопець був змушений побитися з п’яним військовим РФ, щоб захистити неповнолітніх дівчат від переслідування.
Також вдалося повернути 13-річну дівчину, яка не відвідувала російську школу в окупації й отримувала за це погрози. До родини приходили окупанти і дитина змушена була переховуватися. Росіяни також погрожували вилучити дитину до інтернату.
Наразі вони та ще 12 неповнолітніх проходять реабілітацію у центрах «Надії та відновлення», де отримують психологічну підтримку та допомогу з оформленням документів.
У операції з повернення дітей взяли участь Save Ukraine у межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA, WeAreAllUkrainians, БФ «Хуманіті» та Об’єднаний центр з координації пошуку й звільнення.
Загалом з початку роботи команді Save Ukraine вдалося врятувати із російської окупації понад 1300 дітей, додав Кулеба.
Читайте також: Повернути дитину — лише перший крок: чому після виїзду з окупації потрібна система підтримки
- Останні
- Популярні
Новини по днях
23 червня 2026