РФ готує біологічну катастрофу на Херсонщині — ГУР
Українська розвідка повідомляє, що російські окупанти планують поширити смертельно небезпечну інфекцію — сибірську виразку. Для цього вони звозять і закопують заражені туші худоби на окупованій території Херсонської області.
За даними Головного управління розвідки, найбільша небезпека загрожує районам Асканії-Нової, Скадовська та Залізного Порту. Саме там окупанти здійснюють масові поховання заражених туш, фактично закладаючи під регіон «біологічну міну».
Сибірська виразка є смертельно небезпечною інфекцією. Вона може викликати зараження крові, ураження легень і мозку та призвести до смерті за лічені дні. Особливу загрозу становлять спори бактерії, які здатні виживати у ґрунті десятки років. Одне поховання може перетворити територію на багаторічну інфекційну пастку для людей і тварин.
Зараження можливе через контакт із тушами, ґрунтом, водою або м’ясом хворої худоби. Таким чином окупанти створюють довготривалу небезпеку, яка може вбивати навіть через десятиліття.
ГУР наголошує, що дії російських військ є свідомим порушенням міжнародних норм і становлять загрозу не лише для України, а й для всього регіону.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
23 червня 2026