Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

У ДТЕК довірять частину роботи штучному інтелекту: що зміниться для клієнтів

24tv.ua

У ДТЕК довірять частину роботи штучному інтелекту: що зміниться для клієнтів

Новий підрозділ допоможе впроваджувати штучний інтелект, щоб автоматизувати обслуговування понад 5 мільйонів клієнтів та оптимізувати роботу електромереж. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Дивіться також Не роки, а місяці – розвідка союзників США попередила про небезпечний стрибок ШІ

Новостворений Офіс цифрової трансформації діятиме як дорадчий орган. Його головна мета – допомагати операторам систем розподілу (ОСР) розробляти інноваційні проєкти, впроваджувати AI-рішення та масштабувати найуспішніші цифрові продукти.

Зараз фахівці компанії активно працюють над трьома ключовими напрямами:

ОСР вже мають значний портфель цифрових проєктів, і ми бачимо великий потенціал використання штучного інтелекту,– зазначив директор із взаємодії з клієнтами "ДТЕК Мережі" Руслан Волинець.

За його словами, нова структура дозволить значно швидше впроваджувати інновації.

Серед перших пілотних проєктів компанії – запуск AI Voice Bot. Завдяки цьому рішенню клієнти зможуть передавати покази лічильників та дізнаватися про відключення світла без очікування на лінії. Проєкт планують протестувати до кінця 2026 року.

Паралельно розробляють рішення для автоматичного розпізнавання показів лічильників за фотографіями. Клієнти зможуть швидко й безпомилково передавати дані через цифрові канали, а фахівці отримуватимуть уже перевірену інформацію для розрахунків.

Також внутрішній АІ-асистент об'єднає дані з ІТ-систем та баз знань в єдиному інтерфейсі. Це дозволить операторам контакт-центрів значно швидше консультувати споживачів.

Створенню Офісу цифрової трансформації передувала презентація масштабної стратегії розвитку ШІ-рішень від "ДТЕК Мережі" на європейському рівні. На початку червня 2026 року компанія представила свої напрацювання під час спеціалізованого воркшопу європейської асоціації операторів систем розподілу E.DSO.

Цікавий факт! Робочу групу з розширення прав та можливостей споживачів (Customer Empowerment WG) при E.DSO очолює саме представник України – директор із взаємодії з клієнтами "ДТЕК Мережі" Руслан Волинець. У обговоренні українських та європейських кейсів брали участь представники Єврокомісії та провідних енергокомпаній Європи, зокрема E.ON (Німеччина), UFD (Іспанія), ESO (Литва) та E-REDES (Португалія).

За даними асоціації E.DSO, інтеграція штучного інтелекту в енергетику є загальноєвропейським трендом:

Досвід європейських колег та напрацювання ДТЕК показують, що найбільший ефект ШІ приносить у сферах із великим обсягом рутинних операцій.

Це автоматичне інформування про відключення, обробка найбільш критичних і частих питань, швидке опрацювання звернень, передача показів лічильників, а також прогнозування навантаження на мережі та зниження втрат електроенергії.

Впровадження цих технологій має величезне значення, адже "ДТЕК Мережі" розподіляє електроенергію в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях. На сьогодні компанія обслуговує 5,1 мільйона домогосподарств та 150 тисяч підприємств.

Інтеграція штучного інтелекту може допомогти автоматизувати рутину, точніше прогнозувати навантаження та швидше обслуговувати мільйони клієнтів, що повинно зробити українську енергосистему більш гнучкою та стійкою.

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
23 червня 2026

Новини на тему

Більше новин