На окупованій Херсонщині росіяни створюють загрозу поширення інфекційної хвороби — ГУР
Російські окупаційні сили на тимчасово окупованій території Херсонської області навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.
За даними розвідки, росіяни звозять туші худоби, інфікованої сибірською виразкою, до скотомогильників на окупованій території області. Загалом у регіоні налічується до пів сотні таких об’єктів, а найбільшу загрозу становлять близько десяти з них, зокрема поблизу Асканії-Нової, Скадовська та Залізного Порту.
У ГУР зазначають, що заражених тварин захоронюють без дотримання санітарних норм. Туші не спалюють, а закопують у землю. Частина скотомогильників знаходиться у вкрай занедбаному стані неподалік населених пунктів і доріг, а відстань деяких із них до житлової забудови становить менш ніж один кілометр.
Також повідомляється, що місця захоронення не мають належних огорож та інших захисних споруд. Російська окупаційна адміністрація не проводить необхідного обслуговування таких об’єктів, попри осідання ґрунту на могилах.
Окрему небезпеку становить розташування частини скотомогильників на територіях із високим рівнем ґрунтових вод. У розвідці наголошують, що збудник сибірської виразки може зберігати життєздатність у ґрунті від кількох десятків до сотні років.
У ГУР заявили, що безконтрольне захоронення інфікованої худоби створює загрозу для цивільного населення та аграрного сектору Херсонщини через ризик зараження ґрунтів і здорових тварин.
Також у розвідці не виключають, що Росія може використати скотомогильники для проведення провокацій із подальшими інформаційними звинуваченнями України у нібито застосуванні “біологічної зброї”.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
23 червня 2026