На Харківщині депутату повідомили про підозру у привласненні обладнання для очисних споруд у Валках на понад 14,5 млн грн
47-річному мешканцю Богодухівського району, директору будівельної фірми, депутату Богодухівської районної ради VIII скликання повідомили про підозру у привласненні майна комунального підприємства. Йдеться про обладнання для реконструкції очисних споруд у Валках вартістю понад 14,5 млн грн.
Про це Харків Times повідомили у поліції Харківської області та Харківській обласній прокуратурі.
У 2018 році між комунальним підприємством і товариством з обмеженою відповідальністю уклали договір на реконструкцію очисних споруд у Валках загальною вартістю 32,5 млн грн. Фірма-підрядник, яку очолював підозрюваний, у межах виконання договору закупила та поставила 25 одиниць спеціалізованого обладнання вартістю понад 14,7 млн грн. Фінансування проєкту здійснювалося за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
До складу обладнання входили занурювальні біодиски, насоси, дозувальні станції та шнекові ґрати. Після постачання обладнання зберігалося на території комунального підприємства у Валках.
Після початку повномасштабного вторгнення рф директор фірми під приводом загрози обстрілів запропонував керівництву комунального підприємства вивезти обладнання до західної частини України. Сторони уклали договір відповідального зберігання, за умовами якого майно мало бути перевезене до Чернівецької області.
На початку 2024 року, коли комунальне підприємство вимагало повернути обладнання, представники товариства повідомили про неможливість його повернення та надали документи про нібито знищення майна внаслідок обстрілів. Сам директор також заявив, що обладнання нібито було знищене через збройну агресію рф.
Під час слідчих та оперативних заходів правоохоронці встановили, що обладнання не було знищене. Натомість його зберігали на території домоволодіння тещі директора у Богодухівському районі, де він здійснює господарську діяльність.
Слідство вважає, що після прийняття обладнання на відповідальне зберігання директор товариства привласнив майно комунального підприємства. Відповідно до висновку економічної експертизи збитки становлять понад 14 млн 790 тис. грн.
Чоловіку повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Правоохоронці, звичайно, не розкривають особу підозрюваного. Однак з Prozorro видно, що переможцем тендера «Реконструкція очисних споруд м. Валки» вартістю 32 507 909,80 грн. з ПДВ стало ТОВ “ІНДІГО ГРУП”. Договір підписав директор компанії Кондаков Олександр Юрійович. Людина з такими П.І.Б. є депутатом Богодухівської районної ради VIII скликання, членом Постійної комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства. Він прийшов до ради за списками забороненої нині в Україні проросійської політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ».
Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку та не встановлено обвинувальним вироком суду.
🖋️ Сергій Бобок 🖋️
- Останні
- Популярні
Новини по днях
22 червня 2026