Премʼєр-міністр Британії Кір Стармер оголосив про відставку
Британський прем’єр Кір Стармер заявив в понеділок, 22 червня, що йде у відставку. За його словами, він поспілкувався з королем. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на BBC.
Стармер заявив, що “з гідністю” визнає, що не є найкращою людиною для того, щоб очолити Лейбористську партію на наступних виборах. Він також повідомив, що з гідністю приймає рішення про свою відставку.
Прем’єр Британії зауважив, що кожне рішення, яке він приймав, було спрямовано на те, “щоб на перше місце поставити країну, яку я люблю”.
“Саме тому я подаю у відставку з посади лідера Лейбористської партії. Сьогодні вранці я розмовляв з Його Величністю Королем, щоб повідомити йому про своє рішення“, – сказав Стармер.
Політична криза у БританіїНагадаємо, політична ситуація у Британії різко загострилася після нищівної поразки Лейбористської партії на місцевих виборах.
Ще у травні шестеро впливових членів уряду, серед яких була й глава МЗС Іветт Купер, узгодили спільну позицію та мали намір вимагати відставки Кіра Стармера. Тоді він відкинув такі заклики та наголосив, що продовжить виконувати свої обов’язки.
Згодом внутрішньопартійне невдоволення перейшло у відкриту кризу. Першим уряд залишив міністр охорони здоров’я Вес Стрітінг, який оголосив про відставку через втрату довіри до Стармера. Він заявив, що не вважає можливим надалі працювати в уряді за таких обставин.
Як пише ВВС Новини Україна, після заяви Стармера в Лейбористській партії розпочинається процес обрання нового лідера.
Одним з головних претендентів на посаду наступника називають мера Великого Манчестера Енді Бернема. Минулого тижня він переміг на довиборах в окрузі Мейкерфілд і в понеділок має скласти присягу депутата Палати громад.
За інформацією BBC, багато представників Лейбористської партії очікують так званої “коронації” Бернема – сценарію, за якого він стане єдиним кандидатом на посаду лідера партії та без серйозної внутрішньої боротьби очолить уряд.
Якщо такий сценарій реалізується, Бернем може стати новим прем’єр-міністром уже восени, під час щорічної конференції лейбористів.
Кір Стармер очолив Лейбористську партію у 2020 році, коли вона перебувала в опозиції.
Через чотири роки він привів лейбористів до переконливої перемоги на парламентських виборах: партія отримала 412 місць у Палаті громад і повернулася до влади після 14-річної перерви.
Тоді ж Стармер став прем’єр-міністром Великої Британії.
Раніше ми повідомляли: Команда Саф’янівської громади виборола перше місце на обласному етапі гри «Сокіл» («Джура»)
- Останні
- Популярні
Новини по днях
22 червня 2026