Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

«Скринінг здоров'я 40+» на Дніпропетровщині: скільки людей безкоштовно пройшли медогляд

krivbass.city

«Скринінг здоров'я 40+» на Дніпропетровщині: скільки людей безкоштовно пройшли медогляд

Майже 19 тис жителів області пройшли безкоштовне обстеження за державною програмою «Скринінг здоров’я 40+». Скористатися послугою можуть усі, кому виповнилось 40 років і більше. Про це розповіли у Дніпропетровській ОВА.

Побачив рекламу по телевізору й вирішив прийти на скринінг здоров’я В’ячеслав Кравець. Йому – 66 років.

«Я не маю ніяких захворювань, нічого мене не турбує. Але, я вирішив перевірити своє здоров’я, тому що турбуюся через вже поважний вік», – розказав В’ячеслав Кравець.

У лікарні пану В’ячеславу виміряли тиск, зробили кардіограму, взяли кров на аналізи, перевірили зір та запропонували пройти анкетування, яке визначає стан ментального здоров’я. Усі дослідження зробили за один візит.

Медобстеження

«Я вважаю, що ця програма дуже важлива. Всім людям мого віку треба кожен рік проходити такі обстеження і знати, у якому стані їхнє здоров’я. Дякую нашим лікарям, усе пройшло дуже швидко», – розповів В’ячеслав Кравець.

Тепер він чекатиме результати своїх аналізів. За ними лікар визначить, чи потребує пацієнт лікування або додаткового обстеження.

«Я передивляюсь аналізи, кардіограму. Якщо є якісь відхилення від норми, я можу видати направлення, наприклад, до спеціалістів з ментального здоров’я, ендокринолога, кардіолога. Ці візити теж будуть безкоштовними», – зазначила лікарка-терапевт Єлизавета Гайдамаченко.

Обстеження за програмою «Скринінг здоров’я 40+» – безкоштовне. На кожного держава виділяє 2000 гривень. Запрошення на скринінг жителям, яким виповнилось 40 років, приходить у застосунку «Дія». Якщо його немає, слід звернутись до ЦНАП. Де проходити обстеження, пацієнт вирішує самостійно.

Медобстеження

Читайте також: Від кабінету до клініки європейського зразка: криворізький стоматолог Ігор Олійник реалізував мрію завдяки гранту "Власна справа"

Медобстеження

Це може бути державний, комунальний або приватний заклад, який долучився до програми. Наразі в регіоні таких понад 130.

«Чекати місяць після дня народження, аби скористатись послугою, більше не треба. Усі, кому виповнилось 40 років і більше років, можуть пройти обстеження, які спрямовані на виявлення ризиків серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, проблем із нирками та оцінку ментального здоров'я», – розповіла заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Світлана Росточило.

За новими правилами, якщо кошти були зараховані до 1 травня 2026 року, пройти обстеження треба до 30 червня 2026 року. Якщо гроші прийшли після 1 травня, пройти скринінг треба протягом 2-х місяців. Після цих дат невикористані кошти автоматично повернуться до державного бюджету.

Нагадаємо, що особливістю «Скринінг 40+» є цифрова інтеграція. У межах програми пацієнти проходять базові обстеження: вимірювання артеріального тиску, ваги та зросту, лабораторні аналізи крові та сечі, швидкі тести на рівень цукру і холестерину, електрокардіографію та пульсоксиметрію.

Медобстеження

Міські лікарні:

Центри первинної медико-санітарної допомоги №1–№7:

Медобстеження

Приватні заклади та лікарі-ФОП:

Раніше ми писали: стартує програма одноразової виплати для ветеранів та ветеранок: куди звертатися криворіжцям.

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
22 червня 2026

Новини на тему

Більше новин