МОК посилив принцип політичного нейтралітету в спорті
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) затвердив поправки до Олімпійської хартії, які стосуються принципу політичного нейтралітету.
Запропоновані виконавчим комітетом МОК зміни були ухвалені на засіданні в Женеві в середу, 24 червня.
Крім того, у пункті 5 Олімпійської хартії тепер зазначено, що «спортивні організації, які входять до олімпійського руху, зобов’язані дотримуватися нейтралітету у будь-який час».
Ця реформа покликана захистити спортсменів і змагання від зовнішнього втручання та унеможливити використання Олімпійських ігор у політичних цілях, зазначили в МОК. За словами голови МОК
Кірсті Ковентрі
, поправки щодо нейтралітету мають «захистити те, що робить Олімпійські ігри унікальними – об’єднання всього світу через спорт і мирне суперництво».
«Ми прагнемо захистити один із найунікальніших аспектів Олімпійських ігор – можливість для спортсменів з кожного куточка світу мирно брати участь у змаганнях. Це можливо лише тоді, коли спорт залишається нейтральним простором, де кожному спортсмену раді, де до всіх ставляться з однаковою повагою і де люди можуть об’єднуватися попри розбіжності. Участь має визначатися спортивними досягненнями, а не політикою», – наголосила вона.
Відповідаючи на запитання, чи відкриває це рішення шлях до повноцінного повернення російських спортсменів на міжнародні змагання, Ковентрі зазначила, що МОК потрібен час, аби зрозуміти, як саме ці зміни застосовуватимуться на практиці щодо спортсменів.
Ще до засідання МОК лунали побоювання, що внесення поправок про політичний нейтралітет може послабити бар’єри для повного повернення російських атлетів до міжнародного спорту.
Генеральний директор правозахисної організації
Global Athlete
Роб Келер
вважає, що рішення МОК може підірвати олімпійський рух.
«Сигнал буде гранично чітким: війна, систематичний допінг і повторювані порушення Олімпійської хартії більше не є перешкодою для повноцінної участі», – заявив він.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
25 червня 2026