Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

G7+ у Гданську. Україна отримає 375 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури

novynarnia.com

G7+ у Гданську. Україна отримає 375 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури

На четвертому засіданні “енергетичного Рамштайну” у форматі G7+ у польському Гданську партнери оголосили про нові внески на загальну суму 375 млн євро на допомогу українському енергетичному сектору.Про це за підсумками засідання повідомив віцепрем’єр-міністр та міністр енергетики Денис Шмигаль.Оголошені внески спрямують на відновлення енергетичних об’єктів та у Фонд підтримки енергетики України.На засіданні “енергетичного Рамштайну” про нову допомогу оголосили США (154 млн євро), Швеція (137 млн євро), Норвегія (77 млн євро), Естонія (2,125 млн євро), Ісландія (550 тис. євро) та Литва (4 млн євро).До обговорення долучилися 20 країн, представники ЄС та 6 міжнародних організацій.За словами Шмигаля, пріоритети України на 2026–2027 роки спрямовані на одночасне забезпечення стійкості енергосистеми в умовах війни та її повну інтеграцію до європейського енергетичного простору, що включає захист енергетичної інфраструктури, відновлення пошкоджених потужностей, розвиток розподіленої генерації, закачування газу до підземних сховищ та розвиток міждержавних інтерконекторів.За 2026 рік партнери внесли до Фонду підтримки енергетики України понад 317 млн євро. Загальний обсяг незабезпечених потреб становить понад 650 млн євро, повідомив міністр енергетики.Читайте також:Фон дер Ляєн у Гданську оголосила про виділення першого траншу з кредиту на 90 млрд євро для України та коштів на дрони Унікальних переглядів: 0Редактор: Вікторія Оліферук

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
25 червня 2026

Новини на тему

Більше новин