Україна уразила найбільший центр супутникового зв'язку Росії: Генштаб розкрив наслідки удару
Українські військові успішно уразили Центр космічного зв'язку «Дубна» в Московській області, який є найбільшим наземним комплексом супутникового зв'язку в Росії.
Нові підтвердження результатів цієї операції, що відбулася в ніч на 22 червня 2026 року, оприлюднив Генеральний штаб ЗСУ.
Як зазначається, підтверджене руйнування ключових об'єктів інфраструктури комплексу, який російське міністерство оборони використовує для координації військ.
Завдяки додатковому аналізу даних фахівці підтвердили точне влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV.
Ця установка безпосередньо використовується ворогом для забезпечення супутникового зв'язку. Крім самої антени, Сили оборони уразили технічну будівлю, розташовану поряд із цим комплексом.
Нові підтвердження також фіксують ураження Головного виробничо-адміністративного (апаратно-програмного) корпусу Центру. Унаслідок удару відбулася часткова руйнація однієї зі стін будівлі. Цей корпус має стратегічне значення для РФ, оскільки містить у собі центральну апаратну ліній зв'язку, обладнання наземного комплексу управління, а також центральний пульт управління супутникової мережі.
Центр космічного зв'язку у місті Дубна є ключовим для російської армії, адже ворог використовує його для військового зв'язку, керування супутниковими ретрансляторами, розвідки та координації дій своїх військ.
У Генеральному штабі наголосили, що Сили оборони України продовжать системно знижувати спроможності російського агресора щодо ведення війни проти України.
втрати ворогагенштабзвязокспецопераціїудари по РФ
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026