Відсутність Зеленського на конференції з відновлення України Туск назвав “жестом деескалації”
Фото: depositphotos
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що відсутність президента України Володимира Зеленського на Міжнародній конференції з відновлення України, яка відбудеться у Гданську, є “жестом деескалації напруги”.
Про це пише "Укрінформ".
За його словами, останнім часом між керівництвом України та Польщі виникла “непотрібна емоційна напруга”. Туск зробив відповідну заяву під час спільної пресконференції з главами урядів країн Вишеградської групи.
Він уточнив, що підтримує постійний контакт із прем’єр-міністром України Юлією Свириденко щодо підготовки заходу. Очікується, що саме вона очолить українську делегацію на конференції.
Польський прем’єр підкреслив, що такий формат участі України його не розчаровує і може навіть сприяти більш “спокійному” проведенню конференції без зайвої політичної напруги.
На мою думку, це означає, можливо, навіть більш вправне проведення конференції, без непотрібної напруги і сприймаю це як жест деескалації напруги, — заявив Туск.
Водночас він визнав, що між президентами обох країн виникли “неадекватні реакції з обох сторін”, і назвав подальше загострення цього конфлікту стратегічною помилкою.
До слова, українцям у Польщі частіше відмовляють у статусі UKR: що відбувається.
Юрій Маркевич – pravdatutnews.com
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026