Ексміністра часів Януковича підозрюють у привласненні понад 5,6 млн гривень грантових коштів
Колишнього народного депутата й ексміністра охорони навколишнього природного середовища часів експрезидента Віктора Януковича підозрюють у заволодінні понад 5,6 мільйона гривень бюджетних коштів. Імовірно, йдеться про Віктора Бойка.
Про це повідомили в Офісі генерального прокурора, Службі безпеки України та Національній поліції.
За даними слідства, агрокомпанія в Черкаській області, власником якої є ексміністр, у січні-лютому 2024 року отримала з держбюджету 5,6 мільйона гривень грантових коштів на створення нових ліній із виробництва комбікорму. Вони мали придбати обладнання, організувати робочі місця та сплачувати податки й збори.
Натомість ці кошти вони перерахували на рахунок підконтрольного підприємства. Про виконання умов гранту фігуранти звітували в підроблених документах, де зазначали, що розширили штат і придбали обладнання. Так державі було завдано збитків у 5 607 143 гривні.
Ексміністру, його партнеру по агрокомпанії та їхньому бухгалтеру повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення чи розтрата чужого майна, вчинене у великих розмірах за попередньою змовою групою осіб. Їм загрожує від 7 до 12 років ув’язнення.
Слідство не розкриває імені підозрюваного ексміністра, проте за даними джерел «Української правди» йдеться про ексміністра охорони навколишнього природного середовища України часів Януковича (2010 р.), народного депутата IV скликання, очільника наглядової ради Національного університету біоресурсів і природокористування України Віктора Бойка.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
24 червня 2026