Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

Незаконний видобуток на 71 мільйон: на Житомирщині викрили ексдиректора держпідприємства за оборудки з габро. ВІДЕО

zhitomir-online.com

Незаконний видобуток на 71 мільйон: на Житомирщині викрили ексдиректора держпідприємства за оборудки з габро. ВІДЕО

На Житомирщині правоохоронці викрили масштабну схему незаконного використання надр та розтрати державного майна. За інформацією Національної поліції України, колишній директор державного підприємства отримав підозру через протиправні оборудки з видобутком та реалізацією цінного каменю габро. Спільними зусиллями оперативників та слідчих встановлено, що протиправна діяльність завдала державі збитків на загальну суму понад 71 мільйон гривень.

Як встановили оперативники Департаменту стратегіческих розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими Головного слідчого управління ДБР, державне підприємство мало законний спеціальний дозвіл на користування надрами. Проте роботи здійснювалися за межами ліцензійного контуру Бистріївського родовища на території Житомирської області. Йдеться про видобуток корисних копалин загальнодержавного значення — каменю габро, який активно використовується у будівництві та виробництві облицювальних матеріалів.

Згідно з висновками аудиту Державної служби геології та надр України, на території, яка не була охоплена спеціальним дозволом, фігуранти незаконно видобули понад 6 200 кубічних метрів гірської породи. Збитки від цього етапу діяльності склали 47,3 млн грн.

Крім того, правоохоронці зафіксували ще одну схему завдання збитків підприємству. Посадовці продавали блоки габро за значно заниженою вартістю, оформлюючи високоякісну продукцію як некондиційну. Покупці отримували цінний камінь за цінами, суттєво нижчими від ринкових, а держпідприємство недоотримало майже 23,8 млн грн прибутку. У ході розслідування правоохоронці провели обшуки та вилучили документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.

На підставі зібраних доказів та проведених експертиз колишньому директору державного підприємства повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 4 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України. Заходи з викриття проводилися під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора. Санкція інкримінованих статей передбачає покарання до дванадцяти років увʼязнення з конфіскацією майна.

Наразі поліцейські встановлюють повне коло осіб, які можуть бути причетні до функціонування цієї схеми. Правоохоронці окремо нагадують, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

Зазначимо, що державні органи контролю останнім часом суттєво посилили увагу до діяльності великих підприємств та топменеджерів. Раніше ми вже повідомляли про інші гучні кадрові рішення регуляторів, зокрема про те, що НБУ вимагає негайно відсторонити Ігоря Смілянського від керівництва Укрпошти через професійну невідповідність. Посилення нагляду як у фінансовому секторі, так і в сфері надрокористування свідчить про системну роботу з захисту економічних інтересів держави.

🔔 Бажаєте знати більше про роботу органів місцевої влади та захист надр? Обирайте зручний формат: сповіщення у Telegram або стрічка Facebook.

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
23 червня 2026

Новини на тему

Більше новин