Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

Луганська прокуратура через суд повернула громаді понад 120 тисяч гривень

acmc.ua

Луганська прокуратура через суд повернула громаді понад 120 тисяч гривень

За позовом Луганської обласної прокуратури суд визнав недійсними додаткові угоди до договору закупівлі та постановив повернути до бюджету понад 120 тисяч гривень, які сплатили з порушенням законодавства про публічні закупівлі.

Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.

Суд задовольнив позов Луганської обласної прокуратури, поданий в інтересах держави в особі міської військової адміністрації та органу державного фінансового контролю, щодо повернення бюджетних коштів.

Під час перевірки прокурори встановили, що у 2021 році орган місцевого самоврядування уклав із суб’єктом господарювання договір на закупівлю товарів і послуг для закладів освіти.

Згодом сторони підписали низку додаткових угод, якими змінили істотні умови договору, зокрема збільшили вартість закупівлі. На думку прокуратури, такі зміни суперечили вимогам законодавства у сфері публічних закупівель.

У результаті з місцевого бюджету безпідставно витратили понад 120 тисяч гривень.

Щоб захистити інтереси держави та громади, прокуратура звернулася до суду з вимогою визнати додаткові угоди недійсними та повернути кошти до бюджету.

Суд підтримав позицію прокурорів, визнав спірні угоди недійсними та ухвалив рішення про стягнення безпідставно отриманих коштів.

Після набрання рішенням законної сили до бюджету мають повернути понад 120 тисяч гривень.

У межах проєкту «Знову вдома» для багатодітної родини зі Чмирівської громади придбали будинок на Київщині. У сім’ї виховують семеро дітей.

Про це повідомляють у Луганській обласній військовій адміністрації.

Багатодітна родина зі Чмирівської громади Луганської області отримала новий будинок на Київщині у межах проєкту «Знову вдома».

Житло придбали за підтримки благодійного фонду Peli can live та фінансування Citi Ukraine — дочірньої структури одного з найбільших банків США Citi.

У Старобільській районній державній адміністрації зазначили, що робота над забезпеченням житлом внутрішньо переміщених осіб триває спільно з громадами району та міжнародними партнерами.

Новий будинок площею 225 квадратних метрів придбали минулого тижня на Київщині.

Оселю отримала родина зі Чмирівської громади, у якій виховують семеро дітей. Загалом сім’я налічує 12 осіб.

Проєкт «Знову вдома» реалізують у межах меморандуму між Старобільською райдержадміністрацією та благодійним фондом Peli can live.

Слідчі Служби безпеки України повідомили про підозру трьом жителям Луганської області, які співпрацюють з окупаційною владою та обіймають керівні посади в незаконних структурах рф на тимчасово окупованій території.

Про це повідомили у 3 управлінні ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях – м. Сєвєродонецьк, пише Антикризовий медіа-центр.

Слідчі Служби безпеки України заочно повідомили про підозру трьом жителям Луганської області, які співпрацюють з російськими окупаційними структурами та обіймають посади в незаконній «адміністрації» на тимчасово окупованій території.

За даними слідства, один із фігурантів із вересня 2023 року працює так званим «заступником голови ради міського округу місто Красний Луч» у захопленому Хрустальному. Чоловік здобув військову освіту у Харкові, але у 2014 році приєднався до проросійських незаконних збройних формувань і воював проти України. Пізніше він брав участь у бойових діях на боці росії та отримав керівну посаду в окупаційній владі завдяки членству в партії «єдина росія».

Інший підозрюваний у 2000-х роках очолював профспілкову організацію на шахті холдингу «Ровенькиантрацит». Після початку російської агресії він підтримав окупантів і очолив осередок так званої «профспілки працівників вугільної промисловості лнр», де організовував антиукраїнські заходи. Нині він обіймає посаду «голови ради міського округу місто Ровеньки лнр» та представляє партію «єдина росія» в окупованому місті.

Третій фігурант раніше працював начальником відділу освіти Новоайдарської селищної ради та був депутатом Щастинської районної ради VIII скликання. Після початку повномасштабного вторгнення він перейшов на бік окупантів і очолив незаконний «відділ освіти», а згодом отримав посаду «заступника голови адміністрації Новоайдарського району лнр».

У 2024 році його призначили до окупаційного «міністерства освіти та науки лнр», де він керує організацією так званого «освітнього процесу» в Старобільському та Новоайдарському округах. Раніше суд уже визнав його винним у співпраці з ворогом і заочно засудив до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Слідчі СБУ повідомили всім трьом фігурантам про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі.

Досудове розслідування проводять співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом Луганської обласної прокуратури.

У боях за Україну загинув військовослужбовець Збройних Сил України Максим Тищенко — уродженець Луганщини, якому було лише 33 роки.

Про це повідомляють на сторіці Набутівської сільської раді (Гірська громада), пише Антикризовий медіа-центр.

8 лютого 2026 року під час виконання бойового завдання поблизу Костянтинівки Краматорського району Донецької області загинув солдат Збройних Сил України Максим Тищенко.

Він віддав життя, захищаючи свободу та незалежність держави і мирне майбутнє українського народу.

Максим Тищенко народився 18 грудня 1992 року у селі Драбівка та проживав у місті Золоте на Луганщині. Після початку повномасштабного вторгнення разом із родиною був змушений переїхати до Черкаської області.

Герою назавжди залишиться 33 роки.

Державні нагороди — ордени «За мужність» III ступеня та знак пошани «Захиснику Луганщини» — передали родинам загиблих українських воїнів. Відзнаки отримали сім’ї Михайла Панкова, Віктора Бєлоконова та Олександра Корольчука.

Про це повідомив Олексій Харченко, начальник Луганської обласної військової адміністрації, пише Антикризовий медіа-центр.

Нагороди присвоєно посмертно за особисту мужність, самовідданість та віддане виконання військового обов’язку під час захисту України.

Орденом «За мужність» III ступеня та знаком пошани «Захиснику Луганщини» відзначено внесок полеглих воїнів у боротьбу за свободу та незалежність держави, а також їхню службу на Луганському напрямку.

Пам’ять про загиблих Захисників зберігають у серцях рідних, побратимів і всієї громади.

На окупованій Луганщині 32 % домогосподарств залишаються без централізованого газопостачання, а підключення цьогоріч отримали лише 120 абонентів.

Про це повідомляють у пресслужбі Луганської обласної військової адміністрації, пише Антикризовий медіа-центр.

Близько 32 % домогосподарств на окупованій території Луганщини не мають централізованого газопостачання. Російські окупаційні адміністрації публічно обіцяли включити регіон до державної програми з розвитку інфраструктури. На папері ця програма існує, однак її реалізація вкрай обмежена.

У 2025 році підключення до централізованого газу отримали лише 120 абонентів.Фінансування передбачене до 2033 року, але його обсяг значно скорочений, що унеможливлює швидке розв’язання проблеми.

значна частина населення і надалі залишається без доступу до блакитного палива;

відсутність газу змушує людей користуватися дровами та вугіллям, що підвищує витрати й створює екологічні ризики;

«обіцянки» окупаційної влади не відповідають реальній ситуації, що лише підкреслює глибоку кризу в інфраструктурі регіону.

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
22 червня 2026

Новини на тему

Більше новин