Німеччина висловлює сумніви щодо оперативності розгортання місії в Ормузькій протоці
Голова комітету з питань оборони Бундестагу Томас Рьовекамп не очікує швидкого рішення щодо можливого розгортання німецьких збройних сил в Ормузькій протоці в рамках багатонаціональної місії з безпеки судноплавства.
Політик від ХДС зазначив, що для участі Німеччини в операції в Ормузькій протоці ще не виконані всі необхідні умови. “Зараз вирішальне значення має те, наскільки сталим буде припинення вогню та чи вдасться заручитися підтримкою такої операції”, – пояснив він.
Рьовекамп додав, що, враховуючи стан поточних переговорів між США та Іраном, “це не станеться так передчасно”. Проте Німеччина вже перекинула свої військові кораблі на Близький Схід і може розгорнути їх протягом двох тижнів, якщо будуть досягнуті відповідні умови.
Міжнародна військово-морська операція, яку очолюють Франція та Велика Британія, має на меті забезпечити відновлення судноплавства в Ормузькій протоці, що є критично важливим для експорту нафти та зрідженого природного газу.
Німеччина підтвердила свою готовність до участі в місії та вже відправила два військові судна до Джибуті у Східній Африці. Основною метою операції стане знешкодження мін, встановлених Іраном під час конфлікту.
Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус попередив, що на даний момент ще немає визначеності у тому, чи Бундестаг встигне досягти згоди щодо надання мандата Бундесверу для участі в місії до літньої перерви.
17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум щодо припинення війни та відкриття Ормузької протоки. Цей документ стане основою для розробки деталей угоди, яка закріпить перемир’я на наступні 60 днів.
Раніше у Парижі заявили, що міжнародна місія підтримання безпеки судноплавства в Ормузькій протоці фактично готова до розгортання, щойно будуть виконані всі передумови.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
28 червня 2026