Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

Трамп заявив, що питання ядерної програми Ірану є важливішим за світову економічну кризу

slovoidilo.ua

Трамп заявив, що питання ядерної програми Ірану є важливішим за світову економічну кризу

Президент США Дональд Трамп заявив, що питання відсутності ядерної зброї в Ірану є важливішим за ризики спровокувати економічну кризу. Голова Білого дому натякнув, що в разі потреби готовий поновити бойові дії проти Тегерану.

Про це американський лідер заявив журналістам під час брифінгу у Білому домі.

Два місяці крихкого перемир’я між США та Іраном: підсумки8 червня виповнюється два місяці від початку перемир’я між Іраном і США, проте блокади, обстріли танкерів та військових об’єктів нікуди не зникли. Детальніше про «припинення вогню» в районі Ормузької протоки – на інфографіці «Слово і діло».4 червня 2026, 16:03

«Ядерні озброєння важливіші за економічну кризу. Економічна криза справді погана, але ядерна зброя призведе до катастрофи значно швидше. Те, що ми робимо, матиме наслідком протилежне кризі», – сказав він.

Згідно зі словами Трампа, якщо Тегеран не виконуватиме угоду і поводитиметься «неналежним чином», то він змушений буде «зробити те, що повинен».

При цьому президент зазначив, що блокада морських портів американською армією виявилась ефективнішою, ніж бомбардування Ірану, і за потреби Вашингтон оперативно повернеться до такої тактики.

«Якщо хочете знати, я вважаю, що блокада була більш дієвою за бомбардування, і ми готові знову це влаштувати, я сказав би, за 15 хвилин», – заявив голова Білого дому.

Водночас, під час брифінгу Трамп отримав позитивну відповідь від глави Пентагону Піта Гегсета щодо готовності оперативно відновити блокаду. Міністр підтвердив, що війська США «готові діяти прямо зараз, якщо надійде наказ».

Варто зазначити, що під час цього брифінгу Трамп заявив про повне відкриття Ормузької протоки після тривалої блокади.

Як відомо, 22 червня Сполучені Штати зняли всі обмеження для угод, спрямованих на виробництво, продаж і постачання нафтопродуктів іранського походження. Рішення діятиме 60 днів.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що США та Іран домовилися про створення дорожньої карти, яка має призвести до укладення остаточної мирної угоди протягом 60 днів. Відповідної домовленості вдалося досягти під час переговорів високого рівня у Швейцарії.

А нещодавно у США розповіли, що відбувається в Ормузькій протоці після заяв Ірану про її перекриття.

Варто зазначити, що світові ціни на нафту продовжують падати на тлі переговорів між США та Іраном.

ЗМІ підрахували, що війна США проти Ірану обійшлася Пентагону приблизно в 40 млрд доларів. Конфлікт також призвів до зростання цін на пальне, інфляції та витрат американських домогосподарств.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
23 червня 2026

Новини на тему

Більше новин