У Польщі повідомили про майбутнє ордена, відібраного у Зеленського
Речник президента Польщі Рафал Лескевич підтвердив, що орден Білого орла, який український президент Володимир Зеленський надіслав Новою Поштою, був отриманий.
Лескевич вказав, що нагорода буде передана на зберігання до Управління нагород та призначень. “Сьогодні ми отримали орден в Канцелярії президента”, – зазначив він.
На запитання про майбутню долю ордена, який був відкликаний у Зеленського, речник пояснив, що нагорода зберігатиметься з відповідною повагою, оскільки вона є найвищою польською державною нагородою. “Більше нікому вона не буде присвоєна. Посвідчення втрачає чинність, тому орден разом із посвідченням надійде на зберігання до Канцелярії президента”, – додав він.
Лескевич також запевнив, що конфлікт між Польщею та Україною не загостриться. “Президент Кароль Навроцький чітко заявив, що позбавлення ордена не є спрямованим проти українців, а Росія є ворогом України та всієї вільної Європи”, – підкреслив він.
Нагадаємо, що 19 червня президент Польщі ухвалив рішення про позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого орла через найменування одного з українських підрозділів на честь героїв УПА. Польща також заявила, що не допустить до ЄС тих, хто не відмовиться від “культу тоталітаризму”.
Після цього кілька українських посадовців оголосили про повернення своїх польських нагород. Також виникло питання про можливу поїздку Зеленського на Конференцію з відновлення України, заплановану в Гданську.
20 червня Зеленський підтвердив, що надіслав орден каролю Навроцькому поштою. У канцелярії президента Польщі зазначили, що повернення ордена через пошту є образою та порівняли ситуацію з найменуванням українського підрозділу на честь УПА зі схожими діями в Німеччині.
Читайте також редакційну статтю на тему: Чому Зеленському варто відвідати Гданськ попри кризу.
- Останні
- Популярні
- Червень, 22
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Новини по днях
23 червня 2026